Niespodzianka na US Open. Białorusinka za burtą

PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka

Wiktoria Azarenka odpadła w trzeciej rundzie wielkoszlemowego US Open. Niespodziewanie lepsza od Białorusinki okazała się Chinka Yafan Wang. Dalej o końcowy triumf walczą też Amerykanka Emma Navarro i Chorwatka Donna Vekić.

Wiktoria Azarenka jeszcze nigdy w karierze nie wygrała wielkoszlemowego US Open, mimo że miała na to trzy dogodne okazje. W latach 2012, 2013 oraz 2020 rywalizowała w finałach i za każdym razem przegrywała.

W tym sezonie również nie uda jej się odnieść końcowego triumfu. Białorusinka już w trzeciej rundzie została niespodziewanie zatrzymana przez Chinkę Yafan Wang, która zwyciężyła po trzysetowej rywalizacji.

Premierowa odsłona padła łupem Wang (6:4). W drugim secie jednak lepsza okazała się Azarenka, która doprowadziła do decydującej partii (6:3). W niej natomiast ugrała tylko i wyłącznie jednego gema.

Na trzeciej rundzie występ w Nowym Jorku zakończyła także inna rozstawiona tenisistka, a mianowicie Marta Kostiuk. Lepsza od niej okazała się wyżej notowana Emma Navarro. Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach, a Amerykanka oprócz ostatniego wygrała także pierwszy (6:4, 4:6, 6:3).

Dalej gra również Donna Vekić. Rozstawiona z numerem 24. srebrna medalistka igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu potrzebowała dwóch partii, by odprawić Amerykankę Peyton Stearns (7:5, 6:4).