Rewelacyjny weteran zatrzymany. Życiowy sukces młodego Włocha

PAP/EPA / Caroline Blumberg / Na zdjęciu: Matteo Arnaldi

Matteo Arnaldi awansował do pierwszego w karierze półfinału turnieju rangi ATP Masters 1000. W 1/4 finału odbywającej się na kortach twardych imprezy w Montrealu 23-letni Włoch pokonał weterana, Keia Nishikoriego.

Podczas turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu Kei Nishikori przypomniał, dlaczego niegdyś był trzecim singlistą świata i zagrał w finale US Open. Nękany w ostatnim czasie kontuzjami 34-letni Japończyk dotarł do pierwszego od maja 2019 roku ćwierćfinału imprezy złotej serii. Na tym etapie został jednak zatrzymany i w sobotnią noc przegrał 4:6, 5:7 z Matteo Arnaldim.

Mecz od początku składał się z wielu długich wymian. Po 45 minutach gry na tablicy widniał rezultat 3:3. Wówczas Arnaldi nieco przyspieszył, wymusił więcej błędów Nishikoriego i w efekcie wygrał pierwszego seta 6:4.

W drugiej partii Włoch objął prowadzenie 3:0. Jednak słynący z waleczności Japończyk odrobił straty i wyrównał na 3:3. Gdy wydawało się, że dojdzie do tie breaka, w 12. gemie Arnaldi wywalczył piłkę meczową, przy której Nishikori posłał bekhend w aut.

Mecz trwał dwie godziny i zakończył się 50 minut po północy lokalnego czasu. Arnaldi zapisał na swoim koncie pięć asów, cztery przełamania, 22 zagrania wygrywające i 15 niewymuszonych błędów.

Dla 23-latka z San Remo to życiowy sukces i pierwszy w karierze awans do półfinału turnieju wyższej rangi niż ATP 250. O finał zmierzy się z rozstawionym z numerem piątym Andriejem Rublowem, pogromcą jego wielkiego rodaka Jannika Sinnera.