Niespodzianki na kortach w Paryżu. Kandydaci do medalu za burtą

PAP/EPA / Ettore Ferrari / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew

Rozstawiony z numerem czwartym Danił Miedwiediew w dwóch setach przegrał z Felixem Augerem-Aliassime'em w III rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju olimpijskiego w Paryżu. Odpadł także inny kandydat do medalu, Taylor Fritz.

W dwóch pierwszych meczach podczas turnieju olimpijskiego w Paryżu Danił Miedwiediew stracił łącznie zaledwie siedem gemów. Wydawało się, że moskwianin jest w świetnej formie i może powalczyć o medal, tymczasem trzeci pojedynek na kortach Rolanda Garrosa okazał się dla niego ostatnim. W środę, w 1/8 finału, rozstawiony z numerem czwartym Miedwiediew niespodziewanie przegrał 3:6, 6:7(5) z Felixem Augerem-Aliassime'em.

Oznaczony "13" Auger-Aliassime od początku meczu grał odważnie i solidnie, przez co sprawiał problemy faworyzowanemu rywalowi. Przy stanie 4:3 spotkanie zostało przerwane z powodu opadów deszczu, a po powrocie Kanadyjczyk wygrał dwa gemy z rzędu i w efekcie całego pierwszego seta. W drugiej partii nie było przełamań, doszło za to do tie breaka, w którym 23-latek z Montrealu zwyciężył 7-5.

Tym samym Auger-Aliassime został pierwszym w dziejach reprezentantem Kanady, który dotarł do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego w grze singlowej. Jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Casper Ruud - Francisco Cerundolo.

Odpadł również rozstawiony z numerem siódmym Taylor Fritz. Amerykanin jako jedyny uczestnik turnieju był w grze o medale we wszystkich trzech konkurencjach, ale w środę pożegnał się ze zmaganiami w grze pojedynczej. Przegrał bowiem 4:6, 5:7 z Lorenzo Musettim, turniejową "11".

Musetti został trzecim w erze zawodowego tenisa Włochem w ćwierćfinale igrzysk w singlu. O awans do 1/2 finału zmierzy się z broniącym tytułu Alexandrem Zverevem bądź z Alexeiem Popyrinem.

Igrzyska olimpijskie 2024, Paryż (Francja)