To był spacerek. Sprawdź, kiedy kolejny mecz Igi Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / PAP/Adam Warżawa / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP / PAP/Adam Warżawa / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek w wielkim stylu awansowała do III rundy turnieju na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Polka zdeklasowała Diane Parry 6:1, 6:1. Wiadomo, kiedy i z kim zmierzy się w następnym spotkaniu.

Iga Świątek rozpoczęła turniej nie bez problemów. Pokonała co prawda Irinę-Camelię Begu w dwóch setach, ale niżej notowana Rumunka postawiła trudne warunki liderce światowego rankingu.

Po dniu przerwy Polka powróciła na kort. Tym razem jej przeciwniczką była reprezentantka gospodarzy Diane Parry. Tym razem 23-latka ostro ruszyła od samego początku. Wygrała pierwszego seta aż 6:1.

W drugiej partii Świątek nie zwolniła tempa i znów straciła tylko jednego gema.

W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z lepszą w meczu Xiyu Wang (WTA 52), która w swoim meczu wręcz zdeklasowała Diana Sznaider (WTA 24) 6:3, 6:1.

Świątek poprawiła swój najlepszy wynik na igrzyskach. Przypomnijmy, że w Tokio odpadła w II rundzie po porażce w dwóch setach z Paulą Badosą.

Mecze III rundy turnieju olimpijskiego odbędą się we wtorek, 30 lipca. Dokładną godzinę spotkania Igi Świątek poznamy, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier. Tekstową relację LIVE przeprowadzi portal WP SportoweFakty.