Magda Linette pozostaje w walce o tytuł. Z kim zagra następny mecz?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette

Po długim meczu z Wiktorią Tomową reprezentantka Polski awansowała do półfinału turnieju WTA na kortach ziemnych w Pradze. Magda Linette zagra w nim w czwartek z Lindą Noskovą albo Ella Seidel.

Magda Linette zwyciężała we wcześniejszych rundach turnieju na kortach ziemnych w Pradze z Moną Barthel oraz Rebeką Masarovą. W półfinałach została drugą Polką, ponieważ w pierwszym, środowym meczu w stolicy Czech zwyciężyła Magdalena Fręch z Anheliną Kalininą.

W ćwierćfinale Magda Linette trafiła na rozstawioną z numerem piątym Wiktorię Tomową. W 2022 roku Polka rozegrała dwa mecze przeciwko Bułgarce na kortach twardych w Pradze i w Warszawie. Tym razem tenisistkom przyszło spotkać się na mączce, a Bułgarka była mocno zdeterminowana do odegrania się poznaniance. W pierwszym secie Wiktoria Tomowa zwyciężyła 6:4.

Mecz nie miał dobrego tempa, a Magda Linette grała falami. Raz psuła Polka, po chwili pudłowała Bułgarka, a obie tenisistki po pierwsze miały ogromny problem z utrzymaniem własnego podania, a po drugie ze zdobyciem przewagi dłużej niż na kilka minut. W drugim secie poznanianka wygrała 6:3. Dopiero w trzeciej rundzie przewaga Polki była wyraźna i potwierdzona wynikiem 6:2.

Półfinałowa przeciwniczka Magdy Linette zostanie wyłoniona w ostatnim ćwierćfinale. Będzie nią albo rozstawiona z numerem pierwszym Linda Noskova albo nierozstawiona Ella Seidel. Kolejny mecz z udziałem Polki zostanie rozegrany na pewno w czwartek.

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia