Wrócił po dwóch latach i szokuje. Tak nisko notowanego półfinalisty jeszcze nie było!

Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Reilly Opelka

Powracający po dwuletniej przerwie Reilly Opelka zaskakująco dobrze radzi sobie podczas rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Newport. W czwartek Amerykanin w trzech setach pokonał Mackenzie'ego McDonalda i jest już w półfinale.

Występy Reilly'ego Opelki w turnieju ATP w Newport to zaprzeczenie teorii, że powroty zawsze są trudne. Amerykanin, dla którego to pierwszy start w imprezie głównego cyklu od sierpnia 2022 roku, sprawia kolejne niespodzianki i zameldował się już w półfinale. W czwartek odniósł trzecie w tym tygodniu zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem - pokonał 4:6, 6:3, 6:4 rodaka, Mackenzie'ego McDonalda.

Opelka w czwartek zaprezentował fenomenalną dyspozycję serwisową. W ciągu godziny i 48 minut gry posłał 27 asów i przy własnym podaniu zdobył 60 z 79 rozegranych punktów. Do tego wykorzystał dwa z trzech break pointów, w tym tego kluczowego - w dziewiątym gemie decydującego seta.

26-letni Opelka aktualnie zajmuje 1188. miejsce w światowym rankingu. Odkąd ATP zbiera tego typu statystyki (1990 rok), nigdy nie było tak nisko notowanego półfinalisty imprezy głównego cyklu. Jego kolejnym rywalem będzie młodszy rodak, Alex Michelsen.

Rozstawiony z numerem trzecim Michelsen w innym amerykańskim ćwierćfinale ograł 6:4, 6:4 Aleksandara Kovacevicia. Dla 19-latka z Kalifornii to drugi w karierze półfinał na poziome ATP Tour i drugi wywalczony w Newport, gdzie przed rokiem dotarł do finału.

Marcos Giron odwrócił losy przerwanego w środę z powodu zmierzchu spotkania II rundy z Benoitem Paire'em. Pojedynek został wznowiony przy prowadzeniu Francuza 6:4, 1:0, a zakończył zwycięstwem Amerykanina 4:6, 7:5, 6:4. Ćwierćfinałowym przeciwnikiem oznaczonego numerem drugim reprezentanta gospodarzy będzie kwalifikant Alex Bolt.

Infosys Hall of Fame Open, Newport (USA)