Włoski gwiazdor bez strat. Życiowy sukces młodego Brazylijczyka

PAP/EPA / Peter Schneider / Na zdjęciu: Matteo Berrettini

Matteo Berrettini bez straty seta pokonał Daniela Elahi Galana i w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Gstaad zmierzy się z Felixem Augerem-Aliassime'em. Życiowy sukces odniósł 22-letni Gustavo Heide.

Matteo Berrettini rozpoczął rywalizację w turnieju ATP w Gstaad od zwycięstwa nad broniącym tytułu Pedro Cachinem. Po tym sukcesie rozstawiony z numerem szóstym Włoch poszedł za ciosem i zanotował kolejny świetny występ. W czwartkowym spotkaniu II rundy pokonał 6:4, 6:2 Daniela Elahiego Galana.

Berrettini w ciągu 80 minut gry zaserwował 12 asów i wykorzystał cztery z dziewięciu piłek na przełamanie. W ćwierćfinale Włoch zmierzy się z Felixem Augerem-Aliassime'em. Z Kanadyjczykiem ma bilans 4-2, ale nigdy nie rywalizował z nim na kortach ziemnych.

Oznaczony numerem trzecim Auger-Aliassime w czwartek wygrał 7:6(6), 6:2 z Yannickiem Hanfmannem. - Ze względu na warunki było trudno. Nie zawsze grałem piękny tenis, ale cieszę się, że znalazłem rozwiązania i wygrałem - powiedział 23-latek z Montrealu, cytowany przez atptour.com.

Odpadł Ugo Humbert, turniejowa "dwójka". Francuz sensacyjnie przegrał 7:6(2), 2:6, 3:6 z Gustavo Heide, kwalifikantem. Pokonując aktualnie 15. w rankingu ATP Humberta, 22-letni Brazylijczyk odniósł największe zwycięstwo w karierze i awansował do debiutanckiego ćwierćfinału w cyklu ATP Tour.

Kolejnym przeciwnikiem Heidego będzie następny Francuz, gracz z kwalifikacji, Quentin Halys. 27-latek z Bondy po trzysetowej i trwającej 129 minut rywalizacji okazał się lepszy od Lukasa Kleina.

EFG Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)