Duże napięcie w ćwierćfinale z udziałem Jana Zielińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Twitter / Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh w Wimbledonie 2024
Twitter / Twitter / Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh w Wimbledonie 2024

Polak gra w Wimbledonie o drugie w sezonie zwycięstwo w mikście w turnieju wielkoszlemowym. Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh są już w półfinale. We wszystkich setach w ćwierćfinale z Jamie Murrayem oraz Taylor Townsend decydowały detale.

Rozstawieni z numerem siódmym Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh dotarli do ćwierćfinału bez porażki w secie. Eliminowali Hugo Nysa oraz Demi Schuurs, a także Joe Salisbury i Heather Watson. Szczególnie spotkanie na korcie Polaka z reprezentantem Monako było ciekawym wydarzeniem, ponieważ grają oni wspólnie w deblu. Później triumfatorzy tegorocznego Australian Open wyrzucili z drabinki jednych z faworytów gospodarzy.

W turnieju, który często był przerywany przez deszcz, nastąpiło przyspieszenie i w czwartek Jan Zieliński zagrał w ćwierćfinale. Przeciwnikami byli Jamie Murray oraz Taylor Townsend. Brytyjczyk wyspecjalizował się w grze podwójnej, a Taylor Townsend można kojarzyć również z gry w singlu. Mikst pokonał w drodze do ćwierćfinału Nicolasa Barrientosa i Miyu Kato w dwóch setach, a także Kevin Krawietz i Aleksandrę Panową w super tie-breaku.

Pierwsza partia była pozbawiona zwrotów akcji i zakończyła się po niespełna godzinie tie-breakiem. Przed nim nie doszło do ani jednego przełamania, choć były na to szanse. Jan Zieliński oraz Su-Wei Hsieh obronili cztery break pointy, z których jeden był nawet piłką setową. Sami nie wykorzystali jednej okazji do przełamania. Już w tie-breaku mikst, z Polakiem w szeregach, rządził na korcie i zwyciężył 7-2.

W drugim secie historia była podobna, więc ćwierćfinał nie miał do tego momentu wielu zwrotów akcji. Po 12 gemach, w których zwyciężali serwujący, potrzeba było tie-breaka do rozstrzygnięcia partii. W nim Zieliński i Hsieh prowadzili 4-0, więc do zamknięcia pojedynku potrzeba było jeszcze trzech wygranych piłek. Murray oraz Townsend doprowadzili do remisu 5-5 i ostatecznie wygrali 9-7, co oznaczało konieczność rozegrania super tie-breaka.

W nim to Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh popisali się rewelacyjną serią wygranych piłek. Przegrywali 2-5, po czym zwyciężyli w ośmiu kolejnych akcjach. Tym samym pokonali coraz mocniej zniechęconych rywali 10-5.

Wygrani zmierzą się w półfinale z mikstem lepszym w meczu Neala Skupskiego i Desirae Krawczyk z Michaelem Venusem i Erin Routliffe.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów czwartek, 11 lipca

Ćwierćfinał miksta:

Jan Zieliński (Polska, 7) / Su-Wei Hsieh (Chińskie Tajpej, 7) - Jamie Murray (Wielka Brytania) / Taylor Townsend (USA) 7:6 (2), 6:7 (7), 10-5

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia