56 minut. Demolka na Wimbledonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / John Walton/PA Images / Na zdjęciu: Elina Switolina
Getty Images / John Walton/PA Images / Na zdjęciu: Elina Switolina

Elina Switolina ponownie nie do zatrzymania na Wimbledonie. Zeszłoroczna półfinalistka potrzebowała 56 minut, by zameldować się w ćwierćfinale. Ukrainka odprawiła Chinkę Xinyu Wang 6:2, 6:1.

Biorąc pod uwagę wszystkie turnieje wielkoszlemowe, Elina Switolina najlepsze występy zanotowała w Wimbledonie i US Open. W 2019 roku w obu imprezach dotarła do półfinału, a w poprzednim sezonie na londyńskich kortach udało jej się powtórzyć ten wyczyn.

W tym roku Ukrainka ponownie stoi przed szansą powtórzenia zeszłorocznego wyniku. Po tym, jak w poniedziałek (8 lipca) ograła Chinkę Xinyu Wang, zameldowała się w ćwierćfinale turnieju w stolicy Wielkiej Brytanii.

W premierowej odsłonie tego pojedynku Switolina zanotowała przełamanie w czwartym gemie i wyszła na prowadzenie 3:1. Chwilę później Wang miała trzy szanse by odrobić stratę, ale wówczas pięć punktów z rzędu zdobyła Ukrainka.

Chwilę później to tenisistka rozstawiona z numerem 21. nie wykorzystała okazji, by prowadzić z podwójnym przełamaniem. Jednak skuteczniejsza była w ósmym gemie, gdzie udało jej się wypracować piłkę setową.

II partia była jeszcze bardziej jednostronna niż pierwsza jeżeli chodzi o wynik, mimo że potrwała cztery minuty dłużej. Od stanu 1:1, kiedy to Ukrainka nie wykorzystała okazji na przełamanie, udało jej się wygrać komplet pięciu kolejnych gemów.

Tym samym w 56 minut Switolina ograła Wang i zameldowała się w ćwierćfinale. O miejsce w półfinale powalczy z Jeleną Rybakiną. Kazaszka, triumfatorka tej imprezy z 2022 roku, jest obecnie największą faworytką do końcowego triumfu.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów poniedziałek, 8 lipca