Hubert Hurkacz nie podtrzymał zwycięskiej passy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

W czwartek Hubert Hurkacz rywalizował zarówno w singlu, jak i w deblu. Zanotował jednak tylko jedno zwycięstwo, bo lepsi od niego i Marcelo Melo w ćwierćfinale gry podwójnej okazali się Alexander Erler i Lucas Miedler 6:7(6), 4:6.

[tag=40569]

Hubert Hurkacz[/tag] wciąż walczy o awans do turnieju ATP Finals, jednak zdecydowanie bliżej gry w Turynie jest Felix Auger-Aliassime. Polak po porażce w ćwierćfinale ATP 250 w Antwerpii przeniósł się do Wiednia.

Zmagania w Austrii rozpoczął już w poniedziałek, jednak od meczu deblowego. Po raz drugi w karierze stworzył parę z Marcelo Melo, z którym ostatnio współpracował we wrześniu 2021 roku. Polak i Brazylijczyk w pierwszej rundzie pokonali duet Chorwatów rozstawionych z "trójką" - Nikolę Mekticia i Mate Pavicia.

W czwartek duet ten zakończył rywalizację w Austrii. Lepsi od nich w ćwierćfinale okazali się grający przed własną publicznością Alexander Erler i Lucas Miedler 6:7(6), 4:6.

Premierowa odsłona odbywała się pod dyktando serwujących. W trwającym 45 minut secie żadna z par nie wypracowała sobie break pointa. O końcowym wyniku zadecydował tie-break. Lepiej rozpoczęli go Hurkacz i Melo (3-1), ale rywale szybko odrobili stratę. Polsko-brazylijska para nie wykorzystała piłki setowej i to się zemściło, ostatecznie górą w premierowej odsłonie byli Erler i Miedler.

W II partii doszło do pierwszego i jedynego w tym spotkaniu przełamania. W piątym gemie Erler i Miedler zaczęli grać zdecydowanie bardziej agresywnie i to przyniosło efekt, bowiem rywale popełniali błędy. Po jednym z nich Austriacy objęli prowadzenie w tym secie i nie oddali go do samego końca. Hurkacz i Melo nie mieli nawet jednego break pointa w całej rywalizacji.

Tym samym po zwycięstwie w singlu (Hurkacz pokonał Ruusuvuoriego 2:1) przyszła porażka w deblu. Polak teraz musi skupić się wyłącznie na jak najlepszym wyniku w grze pojedynczej. W piątek powalczy on o półfinał, a jego rywalem będzie Borna Corić.

Erste Bank Open,, Wiedeń (Austria) ATP 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,349 mln euro czwartek, 27 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Alexander Erler / Lucas Miedler (Austria) - Hubert Hurkacz (Polska) / Marcelo Melo (Brazylia) 7:6(6), 6:4

Przeczytaj także: Hubert Hurkacz poznał rywala w ćwierćfinale. To autor niespodzianki Hubert Hurkacz w ćwierćfinale. Tyle zarobił za wygrany mecz