Czołówka robi się coraz ciekawsza. Zobacz klasyfikację Pucharu Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Karl Geiger
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Karl Geiger

Niedzielny konkurs nie przyniósł zmian w klasyfikacji Pucharu Narodów, ale czołówka robi się coraz ciekawsza. Do Biało-Czerwonych minimalnie zbliżyli się Szwajcarzy.

Niedzielny konkurs w Willingen nie był najbardziej udany dla Polaków. Do drugiej serii awansował jedynie Dawid Kubacki. Polak ukończył konkurs na 14. pozycji i zdobył do klasyfikacji Pucharu Narodów 18 "oczek".

Podopieczni Michala Doleżala utrzymali 6. miejsce w klasyfikacji, ale Biało-Czerwonych gonią rywale. Mowa o Szwajcarach, bowiem w niedzielę punktowali zarówno Gregor Deschwanden, jak i Killian Peier.

Dzięki dobrej postawie Karla Geigera, który zajął 2. miejsce, Niemcy utrzymali wynoszącą ponad 300 punktów przewagę nad drugimi Austriakami. Do nich zbliżyli się Norwegowie, bowiem wygrał Marius Lindvik, a Halvor Egner Granerud był piąty.

Szanse na walkę o podium klasyfikacji zachowali Słoweńcy, a Japończycy tracą już do nich prawie 300 punktów.