Puchar Narodów. Niemcy uciekają Polakom, Norwegowie awansowali na podium

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Markus Eisenbichler
PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Markus Eisenbichler

Reprezentacja Niemiec powiększyła przewagę nad Polską w klasyfikacji Pucharu Narodów po niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Ruce. Na podium wskoczyli Norwegowie.

Przed niedzielnym konkursem Pucharu Świata Niemcy przewodzili klasyfikacji Pucharu Narodów - ze 140 punktami przewagi nad reprezentacją Polski. Podopieczni Stefana Horngachera po niedzielnych zmaganiach powiększyli tę przewagę, bo aż czterech Niemców zakończyło zawody w czołowej "12". Niemcy mają już 203 punkty przewagi nad Biało-Czerwonymi.

Na trzecie miejsce w Pucharze Narodów awansowali Norwegowie, którzy wykorzystali nieobecność czołowych austriackich skoczków. Podopieczni Alexandra Stoeckla mają na swoim koncie 652 punkty i do Polaków tracą 89 "oczek".

W niedzielę to Norwegowie zdobyli najwięcej punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów (202), Niemcy dołożyli 173 punkty, a Polacy 110. Pierwsze punkty do Pucharu Narodów zdobyli Włosi i Amerykanie.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się 5 i 6 grudnia w Niżnym Tagile.

Czytaj także: - Skoki narciarskie: Kamil Stoch szuka stabilizacji. "Czasami trwa to kilka lat"Puchar Świata w Kuusamo. Dawid Kubacki po raz drugi na podium. "Drugi skok naprawdę mi się podobał"