Dawid Kubacki najlepszy z czołowej "10", Klemens Murańka 7. w kwalifikacjach do konkursu LGP w Courchevel

Klemens Murańka uplasował się na siódmym miejscu w kwalifikacjach do indywidualnego konkursu Letniej Grand Prix w Courchevel.

Awans wywalczył również sklasyfikowany na 36. pozycji Jan Ziobro. Pierwszą lokatę w kwalifikacjach zajął Lukas Hlava, który wylądował na 130. metrze i zdobył 142,1 punktu. Drugi był Junshiro Kobayashi, a trzeci - Peter Prevc. [ad=rectangle]

36.Jan ZiobroPolska119,5102,8

W gronie zawodników z pewną kwalifikacją znalazło się trzech Polaków. 11. pozycję w "generalce" zajmują Kamil Stoch i Anders Fannemel. Ze startu we Francji zrezygnował 10. w rankingu Stefan Kraft, dlatego Polak oraz Norweg nie uczestniczyli w eliminacjach. Najlepiej z czołówki spisał się Dawid Kubacki. Lider klasyfikacji generalnej LGP 2015 po dwóch konkursach skoczył 131 metrów.