Developres - KSZO: Tym razem zagrywka atutem rzeszowianek

WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

W drugim starciu Orlen Ligi o 11. miejsce Developres SkyRes Rzeszów pokonał KSZO Ostrowiec SA 3:0, czym wyrównał stan rywalizacji. Atutem podopiecznych Jacka Skroka była zagrywka oraz jak zwykle niezawodny blok.

Godzinę dwadzieścia minut trwało drugie spotkanie Orlen Ligi, którego stawką była 11. pozycja krajowych mistrzostw. Siatkarki Developresu SkyRes pewnym zwycięstwem 3:0 nad KSZO Ostrowiec SA wyrównały stan rywalizacji. Choć sety zakończone do 23, 16 oraz 22, sugerują walkę, gra była jednostronna a jej bohaterkami były wyłącznie rzeszowskie zawodniczki.

Podopieczne Jacka Skroka zdominowały rywalki w każdym elemencie sztuki siatkarskiej, również w popełnianych błędach. To właśnie po pomyłkach gospodyń zawodniczki KSZO zdobyły najwięcej punktów. Kluczowa w przebiegu spotkania okazała się zagrywka duetu środkowych Developresu - Magdaleny Hawryły oraz Katarzyny Warzochy. Gdy któraś ze środkowych meldowała się na linii 9. metra prawie zawsze było to równoznaczne z korzystną serią punktową. Dobrze w tym elemencie spisały się również Ewa Cabajewska, Agata Skiba i Ewa Śliwińska.

Drugim atutem ekipy znad Wisłoka było skuteczne dystansowanie przeciwniczek na siatce. W trakcie tegorocznego sezonu niejednokrotnie podkarpackie zawodniczki pokazywały, że doskonale rozumieją się w pierwszej linii. W meczu przeciwko KSZO potwierdziły to 14 punktowymi blokami.

Na próżno szukać w statystykach pozytywów po stronie przyjezdnych z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jedyną zawodniczką, która zasługuje na pochwałę jest Dorota Ściurka będąca najrówniej grającą na przestrzeni całego starcia. Przyjmowała najwięcej zagrywek, a mimo to ciągnęła grę w ataku. Łącznie zdobyła 12 oczek, podczas gdy nominalna atakująca - Sandra Szczygioł jedynie 8 przy fatalnym ratio -4 punkty.