LE siatkarek: Azerki nastraszyły rywalki

Mimo że zdecydowanymi faworytkami spotkania były Turczynki, to nie odniosły one łatwego i przyjemnego zwycięstwa, ich rywalki zawiesiły im bowiem poprzeczkę bardzo wysoko.

Na zakończenie kolejnego weekendu zmagań w Lidze Europejskiej doszło do pojedynku pierwszej i ostatniej drużyny w grupie A. Biorąc pod uwagę kolejność w tabeli oraz pierwszy mecz obu zespołów (łatwa wygrana Turczynek), można było spodziewać się szybkiego pojedynku. Tak się jednak nie stało. [ad=rectangle] Spotkanie od samego początku było wyrównane, a Azerki grały bez kompleksów - prowadziły już nawet różnicą czterech "oczek", a potem zdołały odrobić dwupunktowe straty. W samej końcówce ponownie wywiązała się zacięta walka, ale szalę wygranej na swoją stronę przechyliły przyjezdne. Poddenerwowane Turczynki ruszyły do ataku, czego efektem było ich wysokie prowadzenie w drugiej odsłonie, które po drugiej przerwie technicznej odeszło w niepamięć i ponownie musiały walczyć o wygraną, choć tym razem z tej walki wyszły zwycięskie.

Azerki starały się jeszcze prowadzić wyrównaną walkę przez dłuższą część setów, ale przed drugimi przerwami technicznymi zarysowywała się przewaga Turczynek, które ostatecznie triumfowały 3:1 i zapisały na swoim koncie czwartą wygraną.

Turcja - Azerbejdżan 3:1 (25:27, 26:24, 25:22, 25:14)

Turcja: Dilik (4), Akman (13), Basa (14), Cetin (12), Yilmaz (15), Yurtdalugen (17), Orge (libero) oraz Alikaya, Ercan (1), Kestirengoz.

Azerbejdżan: Gurbanowa (18), Abdulazimova (7), Matiaskova-Agajewa (17), Żidkowa (17), A. Karimowa (4), Makarenko (4), Kiseljowa (libero) oraz Alijewa, Samadowa, U. Karimowa, Habibowa.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!