Koncert gry Hodge - relacja ze spotkania Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa

W jedynym niedzielnym spotkaniu 14. kolejki PlusLigi Kobiet, Atom Trefl Sopot pokonał w ERGO Arenie zespół Tauronu MKS-u Dąbrowy Górniczej 3:0. Stało się tak głównie za sprawą świetnie grającej tego dnia Megan Hodge, która została wybrana MVP meczu. Dzięki wygranej, "Atomówki" powiększyły przewagę w tabeli nad zespołem z Dąbrowy do 4 punktów.

Początek spotkania obfitował w pomyłki z obu stron. Choć Atom schodził na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:7, to do tego czasu zdążył popełnić aż 5 błędów własnych (4 zepsute zagrywki i 1 nieudane przyjęcie). Po chwilowym odpoczynku, "Atomówki" złapały wiatr w żagle i zaczęły budować swoją przewagę. Niemoc MKS-u w ataku spowodowała, iż przyjezdne przegrywały już 16:10. Trener Kawka próbował ratować sytuację zmianami (na boisku pojawiły się Natalia Nuszel oraz Magdalena Śliwa), jednak to niekoniecznie one, a kolejne błędy Trefla, spowodowały, iż Tauron zdobył 3 punkty z rzędu. Sprawy w swoje ręce musiała więc wziąć dobrze dysponowana tego dnia Megan Hodge (w samym pierwszym secie zdobyła 8 oczek). Amerykanka uspokoiła sytuację w szeregach Atomu i pozwoliła uciec na kolejne punkty - 21:14. Seta efektownym blokiem zakończyła Ewelina Sieczka.

Drugą partię lepiej rozpoczęły dąbrowianki. Swoją trudną zagrywką spowodowały, iż Atom nie mógł poradzić sobie z przyjęciem, a w konsekwencji - z atakiem. W tej części meczu dobrze prezentowała się zwłaszcza Ivana Plchotova. Po jej udanym zbiciu było 2:5. W pewnym momencie mylić w ataku zaczęła się jednak dotychczasowa liderka przyjezdnych, Elżbieta Skowrońska. Sopocianki szybko to wykorzystały i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie - 14:10. Koncert gry w ofensywie kontynuowała Hodge, dzięki czemu Atom uciekł rywalkom jeszcze bardziej - 18:12. MKS nie miał już w tym secie nic do powiedzenia i przegrał go 18:25.

Mimo stanu 0:2, zespół gości nie zmierzał składać broni. Dąbrowianki wykorzystywały błędy popełniane przez zawodniczki Trefla, przez co wygrywały już dwoma punktami - 9:7. Gospodynie nijak nie mogły zmniejszyć tej straty. Działo się tak do czasu, gdy na zagrywce pojawiła się Hodge. Nie dość, że odrobiła ona cały dystans dzielący Atom od rywalek, to na dodatek pozwoliła swojemu zespołowi wyjść na prowadzenie - 16:14. Amerykanka grał jak z nut, przez co Atom ostatecznie wygrał tę partię, a zarazem cały mecz.

Atom Trefl Sopot - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

Atom: Tokarska, Glass, Ssuschke-Voigt, Hodge, Sieczka, Kożuch, Maj (libero) oraz Konieczna, Wilk

Tauron MKS:Leys, Liniarka, Zaroślińska, Skowrońska, Plchotova, Dirickx, Strasz (libero) oraz Nuszel, Śliwa, Lis, Ściurka

MVP: Megan Hodge