Energetyk wygrał w turnieju w Jaworznie

W weekend odbył się turniej o Puchar Prezydenta Jaworzna. W turnieju wystąpiły cztery zespoły: Fart Kielce, KPS Jadar Siedlce, BBTS Bielsko-Biała i gospodarz Energetyk Jaworzno. Najlepszą drużyną okazała się ekipa z Jaworzna, która odniosła dwa zwycięstwa i poniosła jedną porażkę.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się MCKiS Energetyk Jaworzno i BBTS Bielsko Biała. Gospodarze potrzebowali tylko trzech setów aby pokonać ekipę z Bielska Białej. Podopieczni Sławomira Gerymskiego zagrali ambitnie i byli bardzo skuteczni w ataku. W drugim turniejowym pojedynku Fart Kielce zmagał się z beniaminkiem I ligi - KPS Jadar Siedlce. Niespodziewanie w dwóch pierwszych setach lepsza okazała się niżej notowaną drużyną Macieja Nowaka. Dopiero od trzeciego seta kielczanie zaczęli grać na miarę swoich możliwości. Mimo dobrej gry siedlczan trzy pozostałe sety padły łupem zespołu Grzegorza Wagnera. - Pierwszy mecz z Siedlcami był dla nas długi i ciężki. Przegrywaliśmy 0:2, jednak wygraliśmy 3:2. To motywuje na pewno drużynę do dalszej pracy, poprawia waleczność - oceniał spotkanie kapitan kieleckiego zespołu, Maciej Pawliński.

W trzecim meczu ponownie na parkiet wyszli siatkarze KPS. Tym razem ich przeciwnikiem była I-ligowa drużyna z Bielska Białej. Tylko pierwsza partia przebiegała zgodnie z planem siedlczan. Pozostałe trzy partie należały do drużyny Przemysława Michalczyka, która okazała się dojrzalszym i lepiej zorganizowanym zespołem.- Mamy zupełnie nowy skład, to dopiero pierwsze mecze, jakie razem rozgrywamy. Wydaje mi się, że może być tylko lepiej, wierzę w to - ocenia trener KPS, Maciej Nowak. W ostatnim sobotnim pojedynku gospodarze podejmowali ekipę z PlusLigi - Fart Kielce. Pierwszą partię łatwo wygrali jaworzanie, którzy w dalszym ciągu grali bardzo ambitnie. Dwa następne sety były dużo bardziej wyrównane. Dopiero w końcówkach siatkarze Energetyka zapewnili sobie zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem. - W dniu dzisiejszym zagraliśmy bardzo dobrze. Widać u nas było charakter, realizowaliśmy założenia taktyczne, które nasz trener przedstawił nam przed meczem. Na pewno takie wygrane cieszą. Mobilizują one, motywują nas do dalszej pracy. Jestem szczęśliwy, że zwyciężyliśmy z Fartem Kielce - cieszył się kapitan Energetyka, Artur Kuligowski.

Wyniki - Dzień pierwszy:

MCKiS Energetyk Jaworzno - BBTS Bielsko Biała 3:0 (25:22, 25:22, 25:19)

Fart Kielce - KPS Jadar Siedlce 3:2 (18:25, 20:25, 25:20, 25:20, 15:10)

BBTS Bielsko Biała - KPS Jadar Siedlce 3:1 (19:25, 25:16, 25:21, 27:25)

MCKIS Energetyk Jaworzno - Fart Kielce 3:0 (25:17, 29:27, 25:23)

W niedzielę odbyły się dwa spotkania. W pierwszym pojedynku BBTS Bielsko Biała zmierzył się z Fartem Kielce. Podrażnieni sobotnią porażką kielczanie w niedzielę zagrali dużo lepiej. Drużyna Grzegorza Wagnera zagrała skuteczniej niż w poprzednich spotkaniach i pewnie pokonała rywali 3:0. W ostatnim turniejowym spotkaniu ekipa z Jaworzna niespodziewanie uległa siedlczanom, którzy dwa poprzednie pojedynki przegrali. Mimo porażki to właśnie zawodnicy Energetyka Jaworzno okazali się najlepsi w turnieju o Puchar Prezydenta miasta Jaworzno. - Będziemy starać się, by nie było tak, że turnieje gramy dobrze, a liga zweryfikuje, że jesteśmy najmłodszym zespołem. W tym roku dalej jesteśmy młodzi, ale nie jesteśmy najsłabsi, co moi chłopcy dzisiaj pokazują. Gdy wypoczną przed ligą, swoją grą sprawią kibicom jeszcze więcej radości - podsumował Sławomir Gerymski.