Skończył mecz w wielkim stylu. Pokaz siły Wilfredo Leona!

Twitter / Polsat Sport / Wilfredo Leon / challenge

Wilfredo Leon dwoma asami serwisowymi przypieczętował zwycięstwo Bogdanka LUK Lublin nad Ślepskiem Suwałki (3:1). Zawodnicy drużyny przeciwnej nie byli w stanie skutecznie przyjąć piłek posyłanych przez medalistę igrzysk olimpijskich.

Na niedzielę (12 października) zaplanowano spotkania szóstej kolejki PlusLigi. W jednym z meczów mierzyły się drużyny Bogdanka LUK Lublin i Ślepska Malow Suwałki. Biorąc pod uwagę sytuację obu drużyn w tabeli, faworytem w tym starciu byli gospodarze.

Zgodnie z przewidywaniami lublinianie wygrali dwa pierwsze sety (25:18, 25:20). Następna partia padła łupem przyjezdnych (26:24). Jak się później okazało, trzeci set był tym ostatnim. W nim Bogdanka LUK przypieczętowała zwycięstwo.

A dokładniej Wilfredo Leon. Kubańczyk z polskim obywatelstwem przy stanie 23:20 stawił się w polu serwisowym. Jego zagrywka była na tyle silna, że siatkarze Ślepska nie zdążyli zareagować. Goście poprosili jeszcze o challenge, jednak ten tylko potwierdził, że piłka wpadła w boisko.

Chwilę później 31-latek ponownie zaserwował... i ponownie "posłał" asa. Jeden z zawodników rywali źle przyjął piłkę i nie było już czego zbierać. W taki oto sposób Leon zakończył mecz (wideo znajduje się na końcu artykułu).

Dodajmy, że w trakcie tego spotkania reprezentant Polski zanotował sześć asów serwisowych.

Dzięki temu zwycięstwu klub z Lublina awansował na drugie miejsce w tabeli PlusLigi.