Aluron CMC Warta Zawiercie wyszła z każdej opresji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś
WP SportoweFakty / Monika Pliś

Bez niespodzianki w meczu Aluron CMC Warty Zawiercie z Barkom Każany Lwów w PlusLidze. Wicemistrz Polski zwyciężył 3:0, choć w pierwszym i w drugim secie potrzebował do wygranej mocnego finiszu.

Już w pierwszym secie drużyna z Lwowa postawiła mocny opór i kilkakrotnie wychodziła na prowadzenie. Tylko raz jednak Barkom Każany odskoczył na więcej niż punkt, a było to przy wyniku 8:6.

Gospodarze potraktowali ostrzeżenie poważnie i po raz ostatni pozwolili gościom być o krok bliżej końca seta przy wyniku 17:16. Podopieczni Michała Winiarskiego postanowili mocniej zabrać się do punktowania i to oni zwyciężyli po zażartej walce 25:23.

Scenariusz drugiego seta wyglądał dość podobnie. Siatkarze z Lwowa dojechali z zaliczką nawet dalej niż w pierwszej partii. Prowadzenie Barkomu Każany 19:16 dało nadzieję na doprowadzenie do remisu w hali wicemistrza Polski. Gospodarze mieli kompletnie inny plan i ponownie przyspieszyli na czas. Ponownie stanęło na wyniku 25:23 dla faworyta.

Zespół z województwa śląskiego nie miał już ochoty na kolejne przeboje i rozpoczął trzeciego seta od prowadzenia 6:1. Gościom udało się zredukować przewagę do dwóch punktów, ale na tym pościg zakończył się. Drużyna z Zawiercia zwyciężyła tym razem 25:21 i po trzech setach mogła gratulować sobie zdobycia kompletu punktów do tabeli PlusLigi.