Tylko jedno potknięcie Jastrzębskiego Węgla

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Tomasz Fornal i Norbert Huber
Materiały prasowe / CEV / Tomasz Fornal i Norbert Huber

Mistrz Polski wygrał wysoko dwa sety w meczu z Barkomem Każany Lwów. Jastrzębski Węgiel rozluźnił się w trzeciej partii i dopiero w czwartej zapewnił sobie zwycięstwo 3:1 na początek sezonu w PlusLidze.

28 kwietnia Jastrzębski Węgiel cieszył się zdobyciem mistrzostwa Polski. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego potwierdziła wyższość w krótkim play-off. W nim zespół z województwa śląskiego eliminował Indykpol AZS Olsztyn, Asseco Resovię Rzeszów oraz Aluron CMC Wartę Zawiercie. Kibice z Jastrzębia-Zdroju cieszyli się zdobyciem mistrzostwa Polski po raz czwarty w historii.

Jastrzębianie rozpoczęli walkę o obronienie trofeum w Arenie Jaskółka w Tarnowie. Tym razem w tym miejscu Barkom Każany Lwów rozgrywa domowe mecze po wcześniejszych występach w Krakowie i w Wieluniu. Zespół z Ukrainy potrafił w poprzednim meczu pokonać Jastrzębski Węgiel i był to pierwszy taki przypadek w historii po trzech porażkach. Goście szykowali się do odwetu i byli zdecydowanymi faworytami.

W pierwszym i w drugim secie jastrzębianie rządzili na boisku. Tomasz Fornal oraz Jean Carle punktowali bezwzględnie gospodarzy, a wyniki 25:17 i 25:14 nie pozostawiały złudzeń, która drużyna zasłużenie jest na prowadzeniu.

Niewiele wskazywało, że mecz potrwa dłużej niż przez trzy sety, a jednak mistrza Polski dopadł syndrom. Barkom Każany Lwów wygrał 25:23. Jastrzębianie za karę musieli zostać na boisku jeszcze na czwartego seta, w którym wygrali 25:21