LN: Niemki okazały się bezradne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: mecz Chiny - Niemcy
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: mecz Chiny - Niemcy

Reprezentacja Niemiec doznała trzeciej z rzędu porażki w Lidze Narodów kobiet. Zespół, który nie ma już szansy na awans do fazy play-off, tym razem przegrał z Chinkami w trzech setach.

W przedostatnim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego Ligi Narodów kobiet na nic nie mogła liczyć reprezentacja Niemiec. Pewne jest już bowiem, że zespół ten nie wywalczy awansu do głównej fazy, która rozegrana zostanie w Bangkoku.

Niemki przystąpiły do rywalizacji z reprezentacją Chin, dla której był to 10. mecz. Drużyna ta z bilansem 6-3 ma sporą szansę na to, by awansować do fazy play-off. Jednak Azjatki musiały być czujne, by nie doszło do wpadki w starciu z zespołem z Europy.

Chinki były zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku i widać to było na parkiecie. Już w premierowej odsłonie udało im się odnieść pewny triumf 25:19. Jeszcze lepiej zaprezentowały się z kolei w drugiej partii, kiedy to zwyciężyły do 17.

W trzeciej odsłonie potyczki niespodzianki nie było. Reprezentacja Chin tym razem zwyciężyła 25:18, przez co w efekcie Niemki w żadnym secie nie dobiły nawet do granicy 20. punktów. Nasze zachodnie sąsiadki przegrały z kretesem po raz dziewiąty, natomiast Azjatki poprawiły bilans (7-3) i są na autostradzie do zmagań w play-offach.