To był udany początek! Oceny Polaków za mecz z Bułgarią

Materiały prasowe / FIVB / Siatkarze reprezentacji Polski podczas meczu MŚ 2022 z Bułgarią

W meczu otwarcia mistrzostw świata w siatkówce Polacy pokonali reprezentację Bułgarii 3:0. Zobacz jak ten występ ocenili redaktorzy portalu WP SportoweFakty.

Rozgrywający:
Marcin Janusz - 4*
Grzegorz Łomacz - bez oceny

Marcin Janusz dobrze prowadził grę naszego zespołu na inaugurację mistrzostw świata. Uniknął błędów, a jeszcze dołożył punkt zagrywką. Grzegorz Łomacz wchodził na podwójne zmiany. Były jednak za krótkie, by ocenić jego grę.

*oceny w skali szkolnej 1-6[nextpage]

Atakujący:
Bartosz Kurek - 4*
Łukasz Kaczmarek - bez oceny

To nie był dobry mecz kapitana naszej reprezentacji. O ile jeszcze pierwszy set wyglądał nieźle, to potem skuteczność ataku zdecydowanie spadła. Cały czas jednak stanowił zagrożenie w polu zagrywki. Zdobył w sumie 13 punktów. Łukasz Kaczmarek wchodził na podwójną zmianę w drugim i trzecim secie. Grał za krótko, by go ocenić.

*oceny w skali szkolnej 1-6

[nextpage]

Środkowi:
Jakub Kochanowski - 4,5*
Mateusz Bieniek - 4,5*

Nasza podstawowa dwójka środkowych trzyma wysoki poziom. Mateusz Bieniek otworzył spotkanie dwoma skutecznymi blokami i w sumie zdobył ich 3. Oprócz ataku dołożył też 2 oczka zagrywką i uzbierał 11 punktów. Jakub Kochanowski miał podobne statystyki, z tym, że nie punktował serwisem.

[nextpage]

Przyjmujący:
Kamil Semeniuk - 5*
Aleksander Śliwka - 4
Bartosz Kwolek - bez oceny

Kamil Semeniuk rozegrał świetny mecz. W trudnych momentach zdobywał ważne punkty. Tak było m.in. w trzecim secie, kiedy jego seria asów dała prowadzenie 14:11. W sumie dołożył do dorobku drużyny 16 punktów i był najlepiej punktującym. Aleksander Śliwka może nie błyszczał jak kolega, ale też zdobył 9 oczek. Bartosz Kwolek wszedł tylko na chwilę w trzecim secie na boisko.