Polacy, oby tak dalej! Sprawdź tabelę po wygranej Bryla i Łosiaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lintao Zhang/Getty Images / Na zdjęciu: Michał Bryl i Bartosz Łosiak

Michał Bryl i Bartosz Łosiak świetnie radzą sobie w turnieju olimpijskim siatkarzy plażowej. Wygrali już dwa spotkania - oba bez straty seta. Są już pewni awansu do fazy finałowej.

Polscy siatkarze plażowi rozpoczęli turniej od pewnego pokonania Australijczyków Thomasa Hodgesa i Zachery'ego Schuberta. W obu setach zwyciężyli do 16.

W czwartek rozegrali swoje drugie spotkanie. Tym razem ich przeciwnikami byli Francuzi Remi Bassereau i Julien Lyneel.

Biało-Czerwoni zaczęli od mocnego uderzenia i w pierwszej partii wygrali aż 21:15. Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale również zakończyła się triumfem Polaków (relację ze spotkania przeczytasz TUTAJ).

Wskoczyli dzięki temu na pierwsze miejsce w grupie i zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

Bryl i Łosiak mają do rozegrania jeszcze jeden mecz w fazie grupowej. W sobotę, 3 sierpnia, zmierzą się z niepokonanymi Niemcami Nielsem Ehlersem i Clemensem Wicklerem. Początek tego spotkania o godz. 9:00.

Stawką będzie grupowe zwycięstwo, a co za tym idzie lepsze rozstawienie w drugiej fazie turnieju.