Rio 2016. Kajakarstwo górskie: słaby występ Polaków w eliminacjach

Polacy Marcin Pochwała i Piotr Szczepański startujący w kajakarstwie C2 zajęli dopiero 11. miejsce w eliminacjach (na 12 startujących ekip) podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Już w pierwszym wyścigu Pochwała i Szczepański mieli sporo problemów, przez co pokonali trasę w czasie 115.36 i to dało im dziewiątą pozycję.

W drugiej próbie Biało-Czerwonym poszło jeszcze gorzej (czas 159.68) i został im zaliczony poprzedni rezultat.

Ostatecznie polskich kajakarzy wyprzedziły jeszcze dwa duety i zakończyli oni poniedziałkową rywalizację na jedenastej - przedostatniej - pozycji.

Mimo słabego wyniku, reprezentanci Polski wystąpią w czwartkowym półfinale (godz. 17:30).