Rajd Dakar: Jakub Przygoński szósty na 10. etapie

Jakub Przygoński zajął szóste miejsce na mecie najdłuższego etapu w tegorocznej edycji Rajdu Dakar. Polski motocyklista pozostał na 7. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Odcinek specjalny z Iquique do Antofagasta liczył aż 631 kilometrów. Najszybciej z trasą poradził sobie aktualny wicelider klasyfikacji generalnej Joan Barreda Bort. Hiszpan zwyciężył z czasem 4 godzin i 42 minut. Drugi na mecie Helder Rodrigues stracił do niego osiem minut. Jakub Przygoński zajął wysoką szóstą lokatę. Polak był niecałe cztery minuty gorszy od Hiszpana Marca Comy, który pozostaje liderem klasyfikacji ogólnej wśród motocyklistów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! W czwartek na kierowców czeka kolejny maratoński etap. 11. odcinek specjalny liczył będzie aż 605 kilometrów. Zakończenie rajdu w sobotę 18 stycznia. Wyniki 10. etapu: 1. Barreda Bort 4:42:00 2. Rodrigues +8:00 3. Despres +9:40 4. Pain +11:11 5. Coma +11:26 6. Przygoński +15:08