Rajd Monte Carlo: Kubica odrabia straty, Loeb najszybszy

Kierowcy rozpoczęli drugi dzień zmagań w Rajdzie Monte Carlo. Po czwartkowych problemach, Robert Kubica zaczął stopniowo odrabiać stratę do poprzedzających kierowców. Oes padł łupem Sebastiena Loeba.

Na 3. odcinku specjalnym Rajdu Monte Carlo na dziewiątym miejscu uplasowała się załoga Robert Kubica - Maciej Szczepaniak. Bezapelacyjnie wygrał Sebastien Loeb, który na mecie miał aż 15 sekund przewagi nad Sebastienem Ogier. Odcinek La Salle-en-Beaumont miał długość 15,84 km.
[ad=rectangle]
Polak do lidera rajdu stracił natomiast 35 sekund. Krakowian był szybszy m.in od Krisa Meeke i Daniego Sordo. Kłopoty na trasie miał Jari-Matti Latvala. Na mecie można było zauważyć, że VW Polo WRC Fina było lekko uszkodzone.

Robert Kubica na trasach Rajdu Monte Carlo / fot. p1sportsmedia.com

Na trzecim miejscu dojechał Elfyn Evans, który do Loeba stracił już 22,7. W czołówce znaleźli się jeszcze Mads Ostberg (+30,6) i Ott Tanak (+31,4). Sensacyjne miejsce zajął Martin Koci, który startuje Fordem Fiestą RS. Czech był siódmy.

Kierowcy są już na trasie kolejnego, 25-kilometrowego OS.