I liga grupa B: przełamanie w Chrzanowie. SPR PWSZ Tarnów i AZS AWF z kompletem punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Pierwsze mecze 16. kolejki w grupie B już za nami. MTS Chrzanów pokonał ŚKPR Świdnica, SPR PWSZ Tarnów pewnie wygrał z Politechniką Anilaną Łódź, a AZS AWF Biała Podlaska odniósł kontrolowane zwycięstwo nad ASPR Zawadzkie.

Od pewnego zwycięstwa rozpoczął drugą rundę SPR PWSZ Tarnów. Team Ryszarda Tabora ugościł w szesnastej kolejce Politechnikę Anilanę, która dotrzymywała faworytom kroku jedynie przez pierwszy kwadrans starcia. Ekipa miejscowych bez większych problemów dochodziła do pozycji rzutowych i sukcesywnie budowała komfortową przewagę. Ostatecznie licznik zatrzymał się na liczbie dziewięć.

Do porażki z niżej notowanym rywalem nie dopuścił także AZS AWF Biała Podlaska. Aktualny lider grupy B na przerwę zszedł z zapasem dziewięciu bramek, ale po zmianie stron pozwolił gospodarzom uwierzyć, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja ASPR Zawadzkie odżyła, gdy na dziesięć minut przed końcem dystans stopniał do trzech trafień. Na krótko. AZS nie pozwolił sobie na chwilę słabości i utrzymał tę przewagę do ostatniego gwizdka sędziów.

Arcyważne punkty dopisał do swojego konta MTS Chrzanów, który przerwał w sobotę niekorzystną serię pięciu meczów bez zwycięstwa. Dzięki domowej wygranej nad zespołem ze Świdnicy, drużyna Adama Piekarczyka i Rafała Bugajskiego awansowała na trzynastą lokatę w ligowej stawce. Tabelę, przynajmniej na razie, zamyka Viret CMC, który ma jeszcze do rozegrania mecz z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie.   I liga grupa B (16. kolejka):

SPR PWSZ Tarnów - Politechnika Anilana Łódź 40:31 (19:14) Najwięcej bramek: dla SPR-u - Daniel Dutka i Michał Kubisztal 8, Jakub Kowalik 6; dla Politechniki Anilany - Kamil Witkowski 8, Damian Wawrzyniak 7

MTS Chrzanów - ŚKPR Świdnica 29:25 (14:13) Najwięcej bramek: dla MTS-u - Przemysław Wierzbic 8, Karol Put 5, Jakub Bogacz 4; dla ŚKPR-u - Konrad Cegłowski 7, Patryk Rogaczewski 6, Mateusz Piędziak 5

ASPR Zawadzkie - AZS AWF Biała Podlaska 28:31 (9:18) Najwięcej bramek: dla ASPR-u - Sebastian Danysz 7, Lesław Kąpa 6; dla AZS-u - Dzianis Valyntsau 7, Marcin Stefaniec 6