Cztery drużyny będą reprezentować Polskę w europejskich pucharach

PAP / Piotr Polak / Michał Jurecki w meczu z Orlen Wisłą Płock

Polskę w europejskich rozgrywkach będą reprezentować: Vive Tauron Kielce, Orlen Wisła Płock, KS Azoty Puławy oraz KPR Gwardia Opole. Pierwsze trzy drużyny to medaliści mistrzostw naszego kraju.

Polskiej federacji przysługują cztery miejsca dla drużyn chcących wziąć udział w rozgrywkach na arenie europejskiej. Tyle też zespołów zgłosiło chęć startu.

W Pucharze EHF nie zagrają: MMTS Kwidzyn, który po sezonie 2017/2018 uplasował się ostatecznie na czwartej lokacie oraz NMC Górnik Zabrze. Ekipa ze Śląska odpadła z walki o półfinał mistrzostw Polski, ale za to zwyciężyła w Pucharze PGNiG Superligi.

Miejsce ekip z Kwidzyna i Zabrza, które nie były zainteresowanie występami, zajęła KPR Gwardia Opole.

Mistrz Polski tradycyjnie już wystąpi w Lidze Mistrzów. O dziką kartę uprawniającą do gry w tych rozgrywkach stara się także wicemistrz kraju z Płocka. Sprawa nie jest jeszcze ostatecznie rozstrzygnięta. Decyzje mają zapaść w najbliższy weekend. Wisła, w przypadku nieuzyskania dzikiej karty, zagra w Pucharze EHF.

Wszystkie cztery kluby mają czas do 4 lipca. Do tego dnia muszą ostatecznie potwierdzić swój udział. Kolejną ważną datą jest 11 lipca. Wówczas EHF ogłosi listę drużyn, które wystąpią w danych rozgrywkach oraz ich rozstawienie. Tydzień później w Wiedniu odbędzie się losowanie dwóch pierwszych rund.