I liga: MKS Wieluń wywiózł punkty z Poznania, lider z Piekar Śląskich uratował zwycięstwo (wyniki)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / Na zdjęciu: zawodnicy MKS-u Wieluń
WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / Na zdjęciu: zawodnicy MKS-u Wieluń

W 21. kolejce grupy A I ligi MKS Wieluń pokonał w Poznaniu miejscowy Grunwald 27:26. Sporo kłopotów liderowi grupy B Olimpii MEDEX Piekary Śląskie sprawił ostatni w tabeli Olimp Grodków (32:28).

WKS Grunwald, który nie może być jeszcze pewny pierwszoligowego bytu, do przerwy prowadził 15:13 i wydawało się, że może zrobić krok w kierunku utrzymania. Do MKS-u należało ostatnie dziesięć minut. Dwa trafienia Konrada Krzaczyńskiego i gol Krzysztofa Węcka wyprowadziły wielunian na prowadzenie 26:23. Pomimo ambitnej pogoni, gospodarze nie zdołali doprowadzić do remisu.

Pobudka po przerwie uratowała Olimpię MEDEX Piekary Śląskie. Lider tabeli dopiero w 43. minucie wyszedł w Grodkowie na prowadzenie (21:19) i odzyskał kontrolę nad meczem. Wcześniej ostatni w tabeli UKS Olimp sprawiał faworytom sporo problemów, wykorzystując słabą skuteczność Olimpii.

I liga, grupa A (21. kolejka):

WKS Grunwald Poznań - MKS Wieluń 26:27 (15:13) Najwięcej bramek: dla Grunwaldu - Krzysztof Martyński 9, Mateusz Matlach 8; dla MKS-u - Paweł Dutkiewicz 5, Krzysztof Węcek, Radosław Majda, Konrad Krzaczyński - po 4

I liga, grupa B (21. kolejka):

UKS Olimp Grodków - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 28:32 (16:15) MTS Chrzanów - MKS Kalisz 25:29 (18:14) Ostrovia Ostrów Wlkp. - LKPR Moto-Jelcz Oława 26:25 (8:11)