Liga francuska: dwie bramki Pawła Podsiadły i trzecia porażka USAM Nimes

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix
Newspix

USAM Nimes Gard, klub Pawła Podsiadły, doznał w środę 26 października trzeciej porażki w rozgrywkach ligi francuskiej (LNH). W derbowym spotkaniu 6. kolejki zespół polskiego szczypiornisty przegrał z faworyzowanym Montpellier 30:37.

Przed meczem drużynie Polaka nie dawano zbyt dużych szans na zdobycie punktów na terenie lokalnego rywala. Dość powiedzieć, że w ciągu ostatnich 15 lat Nimes ani raz nie wygrało na boisku Montpellier, jedyny punkt zdobywając w 2006 roku.

W środę do przerwania tej serii nie doszło. Zespół Podsiadły dotrzymywał kroku MAHB tylko przez pierwsze 20 minut spotkania, po których był remis 12:12. Gospodarze jeszcze przed przerwą odskoczyli na dystans czterech goli (21:17), który po zmianie stron szybko powiększyli o kolejne dwa trafienia (24:18).

Podsiadło mecz zakończył z dwoma golami w trzech próbach rzutowych i nie był czołowym graczem swojej drużyny. W szeregach Montpellier wyróżnili się Mathieu Grebille (10 bramek), Vid Kavticnik (siedem trafień) i bramkarz Vincent Gerard, który zanotował 14 interwencji - o trzy więcej niż obaj golkiperzy Nimes.

Po środowej porażce zespół Podsiadły jest siódmy w tabeli i do aktualnego lidera - HBC Nantes - traci już pięć punktów. W środę drużyna z Kraju Loary wygrała u siebie z Pays d'Aix UC 34:28. Wciąż bez formy są ekipy US Creteil HB, Dunkerque HB i Selestat Alsace HB. Ta ostatnia przegrała w środę po raz szósty.

Liga francuska (LNH), 6. kolejka:

Montpellier Agglomeration HB - USAM Nimes Gard 37:30 (21:17)  Najwięcej bramek: dla Montpellier - Mathieu Grebille 10, Vid Kavticnik 7, Valentin Porte, Aymen Toumi - po 5; dla Nimes - Snorri Stein Gudjonsson 8, Luc Tobie 5, Jimmy Brun 4, [...] Paweł Podsiadło 2

Dunkerque HB - Saran Loiret HB 27:29 (14:14) Najwięcej bramek: dla Dunkerque - Pierre Soudry 8, Guillaume Joli, Bastien Lamon, Julian Emonet - po 4; dla Saran - Igor Anić, Matthieu Drouhin - po 6, Jean-Jacques Acquevillo 5

US Ivry Handball - Saint Raphael Var HB 21:28 (12:14) Najwięcej bramek: dla Ivry - Walid Badi, Morten Vium - po 5; dla Saint Raphael - Alexandru SImicu 7, Miroslav Jurka, Daniel Sarmiento - po 4

Selestat Alsace HB - Cesson Rennes HB 19:21 (10:10) Najwięcej bramek: dla Selestat - Rudy Seri 6, Yoan Eudaric 4; dla Cesson - Mathieu Lanfranchi 5, Allan Villeminot 4

Fenix Toulouse HB - US Creteil HB 30:27 (11:11) Najwięcej bramek: dla Toulouse - Romain Ternel 6, Ferran Sole 5, Jordan Bonilauri 4; dla Creteil - Hugo Descat 8, Youenn Cardinal 7

HBC Nantes - Pays d'Aix UC 34:28 (18:15) Najwięcej bramek: dla Nantes - David Balaguer, Nicolas Claire - po 7, Theo Derot, Eduardo Gurbindo - po 5; dla Aix - Matthieu Ong, Siergiej Onufrijenko - po 5