KS Meble Wójcik ograł rezerwy Wisły Płock

W meczu 17. kolejki I ligi mężczyzn KS Meble Wójcik pokonał na własnym terenie Orlen Wisłę Płock II 26:23 i umocnił się na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Faworytem w pojedynku pomiędzy KS Meble a Wisłą był gospodarz tego meczu. Drużyny mają zgoła odmienne cele w tym sezonie, Meblarze chcą awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej, rywale walczą o utrzymanie w najlepszej ósemce.

Mecz lepiej rozpoczęli płocczanie, którzy już w pierwszej minucie prowadzili 2:0, a po trafieniu Wiktora Bronowskiego odskoczyli na trzy bramki. Gdy w końcu elblążanom udało się trafić do siatki, gra się wyrównała i do 9. minuty toczyła praktycznie bramka za bramkę. W kolejnych akcjach gospodarze poprawili skuteczność, wzmocnili defensywę i rzucili cztery bramki z rzędu, dzięki czemu objęli prowadzenie 9:7. Przerwa zarządzona na prośbę Roberta Jankowskiego na niewiele się zdała. Do końca pierwszej połowy elblążanie utrzymywali przewagę i na przerwę schodzili prowadząc 16:13. Wynik mógł być bardziej okazały dla Meblarzy, jednak na sześć rzutów karnych zdołali tylko raz pokonać Tomasza Wiśniewskiego.

Po zmianie stron przyjezdni zminimalizowali straty do jednej bramki. Gospodarze długo nie mogli się wstrzelić i pierwszą bramkę rzucili dopiero w 38. minucie. Skuteczny w ataku był Piotr Adamczak, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 21:17. W kolejnych minutach meczu Meblarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nadal mieli trzy-cztery bramki przewagi. W końcówce meczu z niezłej strony pokazał się Szymon Rybicki, który zanotował kilka skutecznych interwencji między słupkami. Jego obrony wykorzystał Michał Lemaniak i Wisła miała już tylko dwie bramki straty. Zwycięstwo Wójcika przypieczętował Oskar Serpina, rzucając 26. bramkę dla swojego zespoły. Rywale rzucili o trzy mniej.

Meble Wójcik Elbląg - Orlen Wisła II Płock 26:23 (16:13) Wójcik

: Fiodor, Ram, Głębocki - Adamczak Piotr 6, Serpina 5, Kupiec 4, Adamczak Paweł 3, Szopa 3, Dorsz 2, Gębala 1,Tórz 1/1, Nowakowski 1, Olszewski, Malczewski, Spychalski. Kary: 4 minuty (Gębala, Adamczak) Karne: 1/7

Wisła II: Wiśniewski, Rybicki - Lemaniak 6/2, Rupp 3/1, Goliszewski 3, Bronowki 2, Olkowski 2, Wojdak 2, Starzyński 2, Zaremba 1, Miedzieński 1, Koper 1, Janiszewski, Turkowski, Brzeziński. Kary: 10 minut (Turkowski, Lemaniak, Rupp, Olkowski, Wojdak) Karne: 3/4