Blisko sensacji w Wągrowcu, NMC Powen wygrywa w Radomiu

Niepokonana w tym sezonie Nielba Wągrowiec sporo się musiała namęczyć, aby wywalczyć komplet punktów w pojedynku z ostatnim zespołem ligi. Gładkie zwycięstwo odnieśli natomiast prowadzący w grupie B piłkarze ręczni NMC Powenu Zabrze.

Pewne zwycięstwo w spotkaniu inaugurującym drugą rundę rozgrywek I ligi odnieśli piłkarze ręczni AS-BAU Śląska Wrocław. Wicelider grupy A nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Vetrex Sokoła Kościerzyna. Nadspodziewanie wiele emocji dostarczył pojedynek lidera z ostatnim zespołem ligi. Szczypiorniści Pogoni Handball Szczecin po pierwszej połowie prowadzili i zapachniało sensacją. W drugiej odsłonie gracze Nielby zdołali jednak odrobić straty i zainkasować kolejne, niezwykle cenne punkty w walce o awans do ekstraklasy. Niespodziankę natomiast sprawili piłkarze ręczni Juranda Ciechanów, którzy w spotkaniu wyjazdowym pokonali wyżej notowany Wójcik Meble-Techtrans Elbląg. Mniej szczęścia mieli szczypiorniści beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego, którym nie udało się pokrzyżować szyków Warszawiance Warszawa. Zespół ze stolicy pewnie pokonał Ostrovię.

W najciekawszym spotkaniu grupy B piłkarze ręczni Politechniki Radomskiej ulegli przed własną publicznością NMC Powenowi Zabrze. Mecz nie przyniósł spodziewanych emocji. Szczypiorniści lidera ekstraklasy od samego początku pojedynku narzucili swój styl gry, uzyskując już po pierwszej połowie bardzo wysoką przewagę. Druga odsłoną spotkania była już tylko formalnością dla podopiecznych Roberta Nowakowskiego. Dzięki temu zwycięstwu szczypiorniści z Zabrze umocnili się na 1. miejscu, bowiem porażki doznał wicelider - Gwardia Opole. Zespół prowadzony przez Marka Jagielskiego uległ w Chrzanowie tamtejszemu MTS-owi. Na uwagę zasługuje fakt, iż opolanie w drugiej połowie meczu zdobyli zaledwie jedną bramkę! Bliscy sprawienia niespodzianki byli również gracze beniaminka z Łodzi. Zespół ChKS-u po pierwszej połowie prowadził 16:12 z Olimpią Piekary Śląskie. W drugiej części gry bardziej doświadczony spadkowicz z ekstraklasy zdołał jednak zniwelować straty i zainkasować komplet punktów. Wygrana pozwoliła Olimpii awansować na pozycję wicelidera. Coraz ciekawsza zaczyna być walka o utrzymanie. Zwycięstwa Żagwi Dzierżoniów i AZS AWF Biała Podlaska sprawiły, iż na dole tabeli robi się "coraz ciaśniej".