MŚ 2015: Orły Kartaginy grają dalej - relacja z meczu Tunezja - Iran

Iran sprawił problemy faworyzowanej Tunezji, jednak nie zdołał zabrać jej punktów. Kolejny sukces Orłów Kartaginy zapewnił im awans do kolejnej rundy turnieju.

Irańczycy podczas swojego ostatniego meczu w fazie grupowej podczas katarskiego mundialu grali już tylko o honor i historyczne punkty podczas swojego debiutu. Mogli za to uprzykrzyć życie ekipie Tunezji, która nie była jeszcze pewna swojego awansu do kolejnej rundy.

Team z Azji nie zamierzał odpuszczać bardziej doświadczonemu rywalowi i sprawił mu sporo problemów, szczególnie w pierwszej części gry. Rozpoczął od udanych zagrań Omida SekenariegoSajada Estekiego. Początkowa niedyspozycja czołowej drużyny Afryki nie trwała długo.
[ad=rectangle]
Popularne Orły Kartaginy grały swoje i stopniowo budowały swoją przewagę. Po kwadransie na parkiecie Tunezyjczycy prowadzili już 8:4 i nie wydawało się, że Iran będzie w stanie nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem. Stało się jednak inaczej, a kluczowa sytuacja miała miejsce przy stanie 9:5. Issam Tej podwyższył prowadzenie swojej drużyny, jednak sędziowie dopatrzyli się nieprawidłowości i podyktowali rzut karny. "Siódemkę" zmarnował Oussama Boughanmi, a rywale złapali wiatr w żagle.

Na przyzwoitym procencie bronił Saeid Heidarirad, a jego koledzy uporczywie dogrywali do swojego obrotowego. Takie akcje zdawały egzamin i minutę przed końcem pierwszej połowy Iran prowadził nawet 12:11 po skutecznej kontrze. Ostatecznie na przerwę zespoły schodziły z taką samą liczbą bramek na koncie.

Wszelkie wątpliwości, która ekipa zgarnie komplet punktów rozwiały pierwsze akcje po zmianie stron. Swoją bramkę zamurował Marouane Maggaiz, a jego koledzy spokojnie dorzucali kolejne udane zagrania. Tym razem to irańscy szczypiorniści nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie akcji kołowych rywali. Zespół z Azji zdobył swoje pierwsze trafienie zdobył dopiero w 8. minucie, a tablica świetlna już wówczas wskazywała rezultat 19:13.

Rozpędzona Tunezja, niesiona coraz głośniejszym dopingiem swoich fanów, nie poszła za ciosem. Maksymalnie prowadziła różnicą ośmiu trafień, a w końcówce ponownie pozwoliła dojść do głosu rywalom. W sytuacji ekipy z Afryki liczyła się każda brama, bowiem to ich stosunek zadecyduje, czy oni, czy Austriacy zajmą 3. miejsce w grupie B.

Finalnie Tunezyjczycy wygrali różnicą 7 skutecznych rzutów. Zapewnili sobie grę w fazie play-off, jednak z niecierpliwością będą czekać na rezultat meczu Macedonia - Austria, w którym pierwsza z tych ekip musi wygrać przynajmniej... 12 bramkami. Irańczykom pozostaje już tylko walka o miejsca 17-24.

Tunezja - Iran 30:23 (12:12)