Bundesliga: Flensburg gromi, planowy triumf Zebr i niespodziewana porażka Melsungen

SG Flensburg-Handewitt i THW Kiel odniosły przekonujące zwycięstwa w piątkowych meczach DKB Handball Bundesligi. Dość niespodziewanie punkty w Lemgo stracili zaś zawodnicy MT Melsungen.

Wikingowie w piątkowe popołudnie spotkali się w zaległym meczu 2. kolejki z HBW Balingen-Weilstetten. Ekipa Ljubomira Vranjesa nie miała żadnych problemów ze zdobyciem kompletu punktu. Flensburg rywalizację rozpoczął od prowadzenia 4:0, które w 18. minucie powiększone zostało do rozmiarów sześciu bramek (8:2). [ad=rectangle] Triumfatorzy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów losy meczu rozstrzygnęli jeszcze przed przerwą, w drugiej połowie systematycznie zwiększając przewagę i dobijając rywali. Kapitalne zawody kolejny raz rozegrał Mattias Andersson, który z 19 interwencjami mógł popisać się 51-procentową skutecznością.

W polu o wygranej Flensburga przesądzili zaś Duńczycy - Anders Eggert zdobył dziewięć bramek, a Thomas Mogensen i Lasse Svan Hansen dołożyli kolejno sześć i pięć trafień. Wikingowie dzięki wygranej zrównali się liczbą punktów z wiceliderem, Rhein-Neckar Löwen. Lwy z Mannheim, które w sobotę zmierzą się z HSV Hamburg mają jednak rozegrany jeden mecz mniej.

Na pozycji lidera rozgrywek umocnili się zaś szczypiorniści THW Kiel. Mistrzowie Niemiec w piątkowy wieczór pewnie pokonali HSG Wetzlar, wygraną zawdzięczając wysokiej skuteczności Domagoja Duvnjaka, Niclasa Ekberga oraz rezerwowego Runego Dahmke (wszyscy po siedem trafień). Zebry zwyciężyły 32:25 i nad drugim RNL mają cztery oczka przewagi.

Stawkę piątkowych gier dopełniły mecze między TBV Lemgo i MT Melsungen oraz Bergischer HC i HC Erlangen. W pierwszym ze wspomnianych starć zaskakująco wygraną odnieśli walczący o utrzymanie zawodnicy Lemgo. Znakomity przed laty klub nie przegrał trzeciego meczu z rzędu i zbliżył się do bezpiecznej pozycji w tabeli na dystans dwóch punktów. Przewagę sześciu oczek nad strefą spadkową mają zaś po piątkowej wygranej zawodnicy Bergischer. Lwy ograły Erlangen 32:27.

W sobotę rozegrane zostaną trzy kolejne mecze 20. kolejki DKB Handball Bundesligi.

Zaległy mecz 2. kolejki DKB Handball Bundesligi:

SG Flensburg-Handewitt - HBW Balingen-Weilstetten 32:18 (15:8) Najwięcej bramek: dla Flensburga - Anders Eggert 10, Thomas Mogensen 6, Lasse Svan Hansen 5; dla Balingen - Martin Strobel 5, Denni Djozic, Alexandros Vasilakis - po 3.

20. kolejka DKB Handball Bundesligi:

THW Kiel - HSG Wetzlar 32:25 (16:12) Najwięcej bramek: dla THW - Rune Dahmke, Domagoj Duvnjak, Niclas Ekberg - po 7; dla Wetzlar - Christian Rompf 6, Steffen Fäth, Adnan Harmandić, Guillaume Joli, Sebastian Weber - po 3.

TBV Lemgo - MT Melsungen 34:29 (16:14) Najwięcej bramek: dla Lemgo - Rolf Hermann 6, Tim Hornke, Patrick Zieker - po 5; dla Melsungen - Momir Rnić 7, Michael Allendorf, Johannes Sellin - po 4.

Bergischer HC - HC Erlangen 32:27 (13:13)  Najwięcej bramek: dla Bergischer - Arnor Gunnarsson 9, Viktor Szilagyi 7, Alexander Oelze 5; dla Erlangen - Ole Rahmel 9, Martin Stranovsky 6.