Słupia wskoczyła na podium - relacja z meczu Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa

W meczu dwóch drużyn, które znajdują się w czołówce I ligi, Słupia Słupsk pokonała AZS AWF Warszawę 30:24. Gospodynie świetnie grały w drugiej połowie spotkania.

Słupia Słupsk i AZS AWF Warszawa, to drużyny które w tym sezonie spisują się bardzo dobrze i walczą o miejsce na podium I ligi za mającymi jak na razie większy potencjał ekipami z Gdańska i Kościerzyny. Przed sobotnim spotkaniem trzeci był AZS AWF, jednak w przypadku wygranej, podopieczne Anity Unijat mogły wskoczyć na podium. [ad=rectangle] Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla grających samymi wychowankami zawodniczek Słupi Słupsk. Po czterech minutach, gdy bramkę zdobyła Agnieszka Łazańska, gospodynie prowadziły już 3:0. Później jednak konsekwentnie przewagę budowały warszawianki, które od dziewiątej do szesnastej minuty rzuciły sześć bramek z rzędu i z wyniku 5:2, zrobiło się 5:8. Podopieczne Pawła  Kapuścińskiego i Daniela Lewandowskiego utrzymywały kilkubramkową przewagę do 29 minuty, gdy po bramce Pauliny Pawłowskiej prowadziły 14:10. W ostatniej minucie pierwszej połowy do głosu doszły słupszczanki, które rzuciły dwie bramki z rzędu i po trafieniu Anny Ilskiej, na przerwę schodziły przy wyniku 12:14. Gospodynie dobrą passę kontynuowały po zmianie stron i po tym jak wyszły na prowadzenie w 33 minucie, nie oddały jej do samego końca. Zawodniczki z Pomorza konsekwentnie powiększały przewagę. Najwyższą osiągnęły w 56 minucie. Po bramce Katarzyny Cieśli, na tablicy wyników widniał rezultat 29:21. Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 30:24, a jego wynik ustaliła Katarzyna Pożoga. Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa 30:24 (12:14)

Słupia: Łoś, Biernaczyk - Łazańska 6, Trawczyńska 6, Łazańska 6, Cieśla 5, Domaros 3, Kowalczuk 1, Budnicka 1, Jedlińska 1, Lisiecka 1 oraz Dominiak, Kaczanowska, Wiśniewska. Kary: 18 min. Karne: 1/2. AZS AWF: Backiel, Zamęcka, Michalska - Lewandowska 5, Olejnik 5, Pawłowska 3, Pożoga 3, Nieścioruk 2, Bryl 2, Joszczuk 2, Kajtek 1, Gutowska 1 oraz Adamowicz. Kary: 16 min. Karne: 3/6. Kary: Słupia - 18 min. (Budnicka 6 min. - cz.k., Łazańska 4 min., Domaros 2 min., Trawczyńska 2 min., Cieśla 2 min., Wiśniewska 2 min.), AZS AWF - 16 min. (Pożoga 6 min., Pawłowska 4 min., Joszczuk 2 min., Lewandowska 2 min., Olejnik 2 min.). Sędziowie: Krzemień, Wojciechowski. Widzów: 200.