Sparingowo: Gwardia Opole minimalnie lepsza od Śląska Wrocław

W swoim trzecim testowym meczu przed rozpoczęciem sezonu 2013/2014, beniaminek PGNiG Superligi odniósł pierwsze zwycięstwo.

Gwardia narzuciła najmocniejsze tempo na samym początku spotkania. Imponowała wówczas bardzo szczelną obroną, doskonale dowodzoną przez pozyskanego po awansie do Superligi Grzegorza Garbacza. Co więcej, w bramce nie do ominięcia dla wrocławian był Adam Malcher, a opolanie kilkukrotnie pokonali golkipera gości Marcina Schodowskiego. W kolejnym fragmencie pojedynku, to właśnie bramkarz przyjezdnych stał się jedną z wyróżniających się postaci, odbijając chociażby wszystkie celne rzuty bombardiera opolan Remigiusza Lasonia. Jego koledzy stopniowo odrabiali straty. Dzięki coraz lepszej współpracy z kołem oraz efektywnej postawie eks-gwardzisty Bogumiła Barana zdołali ostatecznie wygrać pierwszą połowę.

Po przerwie każdy z trenerów obrał inną strategię. Szkoleniowiec Gwardii Marek Jagielski desygnował na parkiet zupełnie nową "siódemkę", natomiast Aleksander Malinowski polegał raczej na najlepiej dysponowanych tego dnia zawodnikach. Inicjatywę szybciej przejęli jednak gospodarze, w czym wydatnie pomogła im dobra gra duetu Jakub Kłoda - Marcin Śmieszek (17:15). Przez ostatnie 20 minut rywalizacji  trwała bardzo wyrównana walka, a jednobramkowe prowadzenie co chwila przechodziło z jednej strony na drugą. Wymianę ciosów lepiej znieśli opolanie. Dwa decydujące ciosy zadał wrocławianom Marceli Migała, który poza owymi trafieniami popełnił jednak w całym meczu dużo prostych błędów.

Kolejne sparingi na własnym boisku Gwardia rozegra już w piątek i sobotę, kiedy to odpowiednio o godzinie 18:00 i 11:00 podejmie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Gwardia Opole - Śląsk Wrocław 25:24 (10:11)