Wieruccy dają punkty - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Real Astromal Leszno

Real Astromal Leszno pokonał w wyjazdowym meczu Vetrex Sokół Kościerzyna 37:33 (17:18) i wyprzedził rywali w tabeli. Bohaterem leszczynian byli Maciej i Jakub Wieruccy.

Sobotnie spotkań od pierwszych minut miało niezwykle wyrównany przebieg. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować w pierwszych minutach pojedynku większej przewagi, a parkiecie trwała zacięta walka o każdą piłkę. Jako pierwsi rywalom odskoczyli gracze Vetrex Sokoła, którzy za sprawą trafień Macieja Reichela objęli w 10. minucie prowadzenie 7:4. Goście szybko jednak wyrównali stan rywalizacji i do końca pierwszej połowy trwała gra bramka za bramkę. Przed przerwą o jedno trafienie więcej na swym koncie mieli gospodarze.

Po zmianie stron podopieczni Bartłomieja Peplińskiego kontynuowali dobrą grę, cały czas utrzymując jedno, lub nawet i dwubramkowe prowadzenie. Losy rywalizacji odwrócone zostały w ostatnim kwadransie za sprawą fantastycznej dyspozycji Jakuba i Macieja Wieruckich. To po ich trafieniach Real Astromal objął w 48. minucie prowadzenie 28:24, którego nie oddał już do końcowego gwizdka. Na dziewięć minut przed końcową syreną przewaga leszczynian wzrosła nawet do sześciu bramek (32:26) i jasnym było, że zespół Ryszarda Kmiecika wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.

Bohaterami Realu Astromal byli wspomniani już Wieruccy, którzy wspólnie zdobyli ponad połowę bramek całej drużyny (20 z 37). Na pochwałę zasłużył także Damian Krystkowiak, który w swym dorobku miał sześć trafień. Gospodarzom do zwycięstwa nie wystarczyło nawet czternaście goli Adama Lisiewicza, nieomylnego w całym mecz z linii siedmiu metrów (9/9).

Zwycięstwo pozwoliło leszczynianom przeskoczyć ekipę z Kościerzyny w ligowej tabeli. Gracze trenera Kmiecika plasują się już na 9. miejscu, a ośmiobramowa porażka Kar-Do Spójni Gdynia z Wybrzeżem Gdańsk może ich wywindować nawet o jedną lokatę wyżej. Sokół spadł na 11. miejsce i za tydzień zagra na trudnym terenie w Wolsztynie.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Real Astromal Leszno 33:37 (18:17) Sokół:

Kulas, Pieńczewski - Lisiewicz 14, M. Reichel 7, Szala 4, Helman 2, Ringwelski 2, J. Wierucki 2, Janusiewicz 2, Piechowski, Czaja, Kuczyński.

Astromal: Musiał, Maziarz, Skorupiński - J. Wierucki 11, M. Wierucki 9, Krystkowiak 6, Giernas 3, Meissner 2, Misiaczyk 2, Przekwas 2, Kajzer 1, E. Szkudelski 1, Łuczak, Maleszka.

Kary: Sokół - 8 min. (M. Reichel, J. Reichel, Ringwelski, Janusiewicz - po 2 min.); Astromal - 10 min. (E. Szkudelski i Kajzer - po 4 min., Łuczak - 2 min.).

Karne: Sokół - 9/9, Astromal - 3/3.

Sędziowali: Szymon Biegajski oraz Cezary Kulesza (Koszalin).