Mistrz poległ w Chorzowie! (wyniki)

W środę zespoły z PGNiG Superligi Kobiet rozegrały dwa spotkania w ramach 19. kolejki. Do niespodzianki doszło w Chorzowie, gdzie miejscowy Ruch pokonał KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

Szczypiornistki z Lubina wiedziały, że w środę w Chorzowie czeka je trudna przeprawa. Przed spotkaniem swoich obaw nie ukrywała trener Bożena Karkut. - Ruch wygrał nie tak dawno z Łączpolem Gdynia, i to wygrał pewnie. Ostatnio mocno postraszył Politechnikę Koszalin i na pewno na mecz z nami zawodniczki z Chorzowa wyjdą bardzo mocno zdeterminowane - podkreślała.

W istocie, piłkarki ręczne z Chorzowa od pierwszych minut nadawały ton rywalizacji. Po 9 minutach gry chorzowianki prowadziły już 5:1. Świetnie dysponowane podopieczne Janusza Szymczyka zdominowały poczynania na parkiecie. Szczypiornistki z Lubina nie były wstanie przeciwstawić się rozpędzonemu Ruchowi. W 27 minucie Ruch prowadził już 12:5 i zanosiło się na deklasację Zagłębia. W drugiej połowie zespół Bożeny Karkut wziął się jednak za odrabianie strat. Miedziowie zdołały "dojść" rywalki na dwie bramki 19:21 w 54 minucie. Na doprowadzenie do remisu nie starczyło już jednak czasu. Ruch zwyciężył 24:21.

Niespodzianką zakończyły się również spotkanie w Koszalinie, gdzie miejscowa Politechnika musiała uznać wyższość Startu Elbląg. Nasz drugi eksportowy zespół nie wypadł najlepiej w środowym meczu. W tym sezonie szczypiornistki Politechniki walczą o medal mistrzostw Polski, team z Elbląga rywalizuje natomiast o utrzymanie. W środę różnicy miejsc, jaka dzieli w tabeli obie drużyny, nie było widać. Podopieczne Grzegorza Gościńskiego po pierwszej połowie prowadziły wysoko 14:9. W drugiej części meczu Akademiczkom nie udało się odrobić strat. To zespół Startu zakończył spotkanie zwycięstwem 30:24.

Ruch Chorzów - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:21 (12:8) Najwięcej bramek: dla Ruchu - Marlena Lesik 7, Natalia Lanuszyny i Kinga Polenz po 6; dla Zagłębia - Kaja Załęczna 6, Joanna Obrusiewicz 5.

AZS Politechnika Koszalińska - EKS Start Elbląg 24:30 (9:14) Najwięcej bramek: dla KU AZS - Tatiana Bilenia 7, Kamila Całużyńska 6; dla Startu - Hanna Sądej, Wioleta Janaczek i Agnieszka Wolska po 6.