Przełamanie Warmii (wynik)

W spotkaniu kończącym zmagania 4. kolejki PGNiG Superligi szczypiorniści Warmii-Anders Group-Społem Olsztyn pokonali NMC Powen Zabrze 24:23 (12:13). Dla zawodników Zbigniewa Tłuczyńskiego są to pierwsze punkty w sezonie.

Dla zawodników olsztyńskiego zespołu niedzielne spotkanie z drużyną NMC Powenu Zabrze było ostatnim dzwonkiem, by zdobyć pierwsze punkty w sezonie i rozpocząć nadrabianie start do rywali. Nic więc dziwnego, ze szkoleniowiec Warmii, Zbigniew Tłuczyński mówił przed tym pojedynkiem: - Nawet, jakbyśmy mieli skakać na jednej nodze przez całe sześćdziesiąt minut, to musimy ten mecz wygrać.

Jego podopieczni dobrze rozpoczęli spotkanie, obejmując w 8. minucie po trafieniu Michała Krawczyka prowadzenie 3:2. Goście z Zabrza nie zamierzali jednak składać broni i w 25. minucie po trafieniach Łukasza Kulaka oraz Vitalija Nata wygrywali 11:9. Początek drugiej połowy należał bez wątpienia dla gospodarzy, którzy po bramkach rozgrywającego znakomite zawody Piotra Swata prowadzili w 39. minucie 19:16. Końcówka spotkania to ambitna postawa odrabiających starty zabrzan (świetnie spisywał się Kamil Mokrzki) oraz nerwowa gra gospodarzy, która o mało nie kosztowała ich utraty zwycięstwa. Pierwsze punkty w sezonie zapewnił zawodnikom Warmii golkiper Sebastian Sokołowski, który na dziesięć sekund przed końcem pojedynku popisał się fenomenalną interwencją.

Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn - NMC Powen Zabrze 24:23 (12:13)

Najwięcej bramek: dla Warmii - Piotr Swat 6, Michał Bartczak 4 (4/4); dla Powenu - Kamil Mokrzki 8 (5/5), Łukasz Kulak 5.