Towarzyskie zwycięstwo Vive Targów Kielce

W piątek zespół mistrza Polski - Vive Targi Kielce w mocno okrojonym składzie, w sparingowym spotkaniu wysoko pokonał lidera grupy B I ligi - drużynę NMC Powen Zabrze 40:22.

W kadrze mistrza Polski zabrakło aż siedmiu zawodników, którzy rozgrywają spotkania w swoich narodowych reprezentacjach: Tomasza Rosińskiego, Patryka Kuchczyńskiego, Daniela Żółtaka, Piotra Grabarczyka (Polska), Urosa Zormana (Słowenia), Rastko Stojkovicia (Serbia) oraz Kazimierza Kotlińskiego (Białoruś). W sparingu nie wystąpił również ciągle przechodzący rehabilitację po operacji Michał Jurecki. Pod nieobecność trenera Bogdana Wenty zespół poprowadził drugi szkoleniowiec kielczan - Tomasz Strząbała.

Kielczanie wystąpili w spotkaniu kontrolnym w 10-osobowym składzie. Na pozycji kołowego, pod nieobecność 3 obrotowych, z konieczności występowali Mateusz Jachlewski i Rafał Gliński. Jedynie pierwsze minuty meczu były dość wyrównane. Po kwadransie to lider PGNiG Superligi z minuty na minutę powiększał przewagę, po 30 minutach prowadząc już 8 bramkami (20:12). Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Zespół Vive Targów zdecydowanie dominował na parkiecie, nie dając pierwszoligowej drużynie żadnych szans, ostatecznie wysoko wygrywając 40:22. Najwięcej razy na listę strzelców wpisał się Mirza Dżomba (8). Z dobrej strony w bramce zaprezentował się Krzysztof Szczecina, który obronił między innymi dwa rzuty karne.

Vive Targi Kielce - Powen Zabrze 40:22 (20:12)

Bramki dla VTK: Cleverly, Szczecina- Jachlewski 3, Dzomba 8(5), Nat 3, Gliński 3, Zaremba 4, Podsiadło 6, Jurasik 6, Knudsen 7 (2).