Udany powrót w wykonaniu Szwedek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: szczypiornistki reprezentacji Szwecji

Reprezentacja Szwecji odwróciła losy meczu ze Słowenią w rywalizacji piłkarek ręcznych na igrzyskach olimpijskich i zwyciężyła 27:23. Pewny triumf odniosła z kolei Brazylia.

Reprezentacja Szwecji zaliczyła pierwsze trafienie w ramach 3. kolejki turnieju kobiet podczas igrzysk olimpijskich 2024. Tyle tylko, że w kolejnych minutach na prowadzenie już nie wróciła.

Słowenia w najlepszym momencie prowadziła 11:7, a ostatecznie zeszła na przerwę z trzybramkową zaliczką (14:11). To jednak na Szwedki okazało się być za mało, bowiem zespół ze Skandynawii za sprawą serii odskoczył na 20:18.

Kolejna seria sprawiła, że zrobiło się 24:19 dla Szwecji. Do zwrotu akcji nie doszło, faworyzowana drużyna ostatecznie odniosła pewny końcowy triumf na wagę awansu do fazy pucharowej z 2. miejsca.

Znakomicie spotkanie grupy B otworzyła reprezentacja Brazylii, zdobywając cztery trafienia w ramach odpowiedzi na bramkę Angoli. Canarinhes dołożyły jeszcze do pieca i zrobiło się nawet 10:2.

Nie minęła pierwsza połowie, a szczypiornistki z Brazylii prowadziły aż 13:3. Ostatecznie w przypadku premierowej odsłony skończyło się na ośmiu bramkach przewagi (14:6).

Po przerwie zawodniczki z Ameryki Południowej ponownie wróciły do dziesięciopunktowej przewagi (18:8). W najlepszym momencie różnica wynosiła nawet 12 "oczek", a ostatecznie stanęła na 11. (30:19).