Siódemka kolejki ekstraklasy kobiet

Zakończyła się, rozgrywana na raty, 8. kolejka ekstraklasy kobiet. Zwycięstwa odniosły drużyny, które były wyżej notowane. Już w sobotę czekają nas kolejne emocje. Na razie jednak czas najwyższy na indywidualne wyróżnienia zawodniczek. Zapraszam do zapoznania się z naszym zestawieniem.

Bramkarka: Justyna Jurkowska (SPR Lublin) [2]

Pierwszoplanową postacią środowego spotkania SPR-u Lublin ze Zgodą Ruda Śląska była Justyna Jurkowska. Bramkarka ta po raz kolejny otrzymała szansę gry od początku meczu i nie zawiodła zaufania trenera. To za jej sprawą po pierwszej połowie lublinianki przegrywały tylko jedną bramką, a w drugich 30 minutach pozbawiła złudzeń rywalki broniąc w bardzo trudnych sytuacjach, dzięki czemu znalazła miejsce w naszym zestawieniu.

Lewe skrzydło: Sabina Włodek (SPR Lublin) [3]

Jak duże znaczenie ma ta zawodniczka dla swojego zespołu pokazał środowy pojedynek ze Zgodą Ruda Śląska. W pierwszej połowie, gdy nie było jej na boisku, mistrzynie Polski miały duże kłopoty i praktycznie nie rozgrywały akcji tą stroną boiska. W drugich 30 minutach jej świetna gra w ataku i obronie w dużej mierze przyczyniła się do pewnego zwycięstwa lublinianek.

Lewe rozegranie: Sylwia Lisewska (Piotrcovia Piotrków Trybunalski) [2]

Piotrcovia Piotrków Trybunalski przez trzy kolejki nie mogła odnieść zwycięstwa. Udało się to dopiero w ostatniej kolejce kiedy to podopieczne Janusza Szymczyka pokonały Politechnikę Koszalińską. Duża w tym zasługa Sylwii Lisewskiej, która zdobyła dla zwyciężczyń 7 bramek i należała do najlepszych zawodniczek gospodyń.

Środek rozegrania: Sabina Kobzar (KPR Jelenia Góra) [3]

20-letnia zawodniczka od jakiegoś czasu należy do liderek zespołu z Jeleniej Góry. Niestety jej dobra gra nie przekładała się na wyniki drużyny. Dopiero w ostatniej kolejce KPR odniósł pierwsze zwycięstwo a jedną z głównych autorek tego sukcesu była Sabina Kobzar, która z jedenastoma bramkami była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Dzięki temu występowi po raz trzeci znalazła się w ”siódemce kolejki”.

Prawe rozegranie: Agata Wypych (Piotrcovia Piotrków Trybunalski) [2]

Pod nieobecność kontuzjowanej Kingi Polenz dużo większa odpowiedzialność spoczywa na Agacie Wypych, która musi brać ciężar gry na swoje barki. I w pojedynku z Politechniką Koszalińską w pełni to zadanie zrealizowała. Zaliczyła kilka przechwytów, udanie kończyła też kontry. Rzuciła 12 bramek prowadząc swój zespół do piątego zwycięstwa w sezonie.

Prawe skrzydło: Katarzyna Koniuszaniec (Vistal Łączpol Gdynia) [3]

Prawoskrzydłowa Vistal Łączpolu Gdynia prezentuje ostatnio dość wysoką, równą formę. Tak samo było we Wrocławiu gdzie należała do najlepszych i najskuteczniejszych zawodniczek spotkania. Teraz liczy ona zapewne, że powtórzy tę grę w niedzielę w meczu z SPR-em Lublin. Na razie zawodniczka trafiła do naszego zestawienia.

Kołowa: Karolina Radoszewska (Ruch Chorzów) [3]

Ruch Chorzów przegrywał już w Elblągu 0:7. Potrafił się jednak podnieść i wygrać. Do zwycięstwa poprowadziła go Karolina Radoszewska, która ośmiokrotnie pokonywała bramkarkę przeciwniczek. Ten występ kołowej nie mógł pozostać niezauważony w związku z czym znalazła ona miejsce w naszej ”siódemce kolejki”.