Skutecznie wychowanek Napoli. Gianluigi Buffon nie wyczuł intencji Lorenzo Insigne przy rzucie karnym.

4
5
89'
88'

Rzut karny dla Napoli za przewinienie Giorgio Chielliniego na Victorze Osimhenie.

6
1
3
2
3
85'

Napoli ma problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych w odpowiedzi na drugie uderzenie oddane do siatki przez Paulo Dybalę. Była możliwość sprawienia problemu przeciwnikom z Turynu zagraniem z rzutu wolnego. Uderzenie Mario Ruiego zatrzymało się jednak na murze starannie ustawionym przez Gianluigiego Buffona.

1
1
2
5
81'

Żółtą kartkę otrzymał Amir Rrahmani za ostre przewinienie.

2
1
2
1
4
80'
1
1
1
2
2
76'

SSC Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Eljif Elmas.

1
1
4
2
1
76'

SSC Napoli. Schodzi: Elseid Hysaj. Wchodzi: Mario Rui.

73'

Gol! Strzelił Paulo Dybala. Asystował mu Rodrigo Bentancur.

Powrót Argentyńczyka w dobrym stylu. Niedawno wszedł na boisko z ławki rezerwowych i już strzelił pierwszego gola po wyleczeniu kontuzji. Świetne uderzenie Paulo Dybali i Bianconeri są coraz bliżej zdobycia kompletu punktów.

18
3
2
6
7
69'
3
2
1
1
3
69'
62'

Pozostaje coraz mniej czasu na minimum doprowadzenie do remisu Piotrowi Zielińskiemu oraz pozostałym podopiecznym Gennaro Gattuso. Takim dośrodkowaniem, jak zaprezentowane przed momentem przez Lorenzo Insigne, nie można zrobić krzywdy Gianluigiemu Buffonowi.

1
1
5
2
60'

Spore ożywienie w poczynaniach ofensywnych podopiecznych Gennaro Gattuso. Kolejne akcje napędzane przez Lorenzo Insigne, a z reprezentantem Włoch współpracuje wprowadzony niedawno z ławki rezerwowych Victor Osimhen.

4
1
1
1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Alex Sandro za ostre przewinienie.

Juventus FC
3
1
1
1
54'
54'
50'

Przytomne przypuszczenie Cristiano Ronaldo do Federico Chiesy. Kompletnie nieudane uderzenie na zakończenie ataku oddane przez skrzydłowego Juventusu i Alexowi Meretowi nie pozostało nic poza odprowadzenie piłki wzrokiem poza boisko.

2
3
2
3
48'

Pierwszy poważny egzamin zorganizowany przez przyjezdnych Gianluigiemu Buffonowi. Piękna interwencja byłego reprezentanta Włoch po strzale obecnego. Weteran nie pozwolił sobie na przepuszczenie piłki do bramki po próbie Giovanniego Di Lorenzo uruchomionego podaniem przez Lorenzo Insigne.

1
3
1
1
46'

Stara Dama prezentowała się nieco lepiej od przeciwnika i po powrocie z szatni na boisko stawia na kontynuację. Juventus chce zagrać podobnie jak w meczu o Superpuchar Włoch przeciwko Napoli. Azzurri muszą wyraźnie przyspieszyć, a przede wszystkim poprawić dokładności swoich uderzeń, jeżeli zamierzają zapunktować.

2
2
komentarz

Bianconeri mają czego bronić po przerwie.

1
45'

Doliczona minuta.

2
1
1
40'

Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu w pierwszej połowie uderzenie zza pola karnego oddane przez Lorenzo Insigne. Piłka przeleciała ponownie obok bramki strzeżonej przez byłego reprezentanta Włoch.

4
1
1
38'

Elegancka akcja przeprowadzona przez Juana Cuadrado. Kolumbijczyk podsumował swój rajd uderzeniem, ale nie zaskoczył nim ustawionego w odpowiednim miejscu Alexa Mereta. Była to dogodna możliwość na pokonanie byłego młodzieżowego reprezentanta Włoch po raz drugi tego wieczoru.

2
1
1
1
36'

Podniosła się temperatura na Allianz Stadium. Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego, a przede wszystkim szalał na trybunie krewki Pavel Nedved. Po której analizie osób zasiadających przed monitorami oraz analizujących powtórki nie ma przychylnej decyzji dla Bianconerich.

2
2
1
2
32'

Dotąd strzegący bramki gospodarzy Gianluigi Buffon nie zmierzył się z ani jednym niebezpiecznym i celnym uderzeniem zawodnika Napoli. Mieli możliwość przetestowania weterana przede wszystkim Piotr Zieliński oraz Fabian Ruiz, jednak nie przymierzyli.

1
2
1
3
30'

Po strzale Cristiano Ronaldo gospodarze na prowadzeniu.

5
1
1
26'

Napoli rozgrywało za wolno na obrzeżach pola karnego przeciwnika, przez co sprowokowało Bianconerich do przeprowadzenia kontrataku. Podopieczni Andrei Pirlo starali się zagrozić przeciwnikom z wykorzystaniem Cristiano Ronaldo oraz Alvaro Moraty, jednak interweniował z dużym wyczuciem Kalidou Koulibaly.

1
2
3
2
1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za przewinienie na Rodrigo Bentancurze.

2
2
1
1
20'

Nieudana wymiana podań w wykonaniu zawodników Juventusu w pobliżu narożnika pola karnego przeciwnika. Wybronili się przyjezdni, ale nie wyszło im przetransportowanie futbolówki w pobliże bramki Gianluigiego Buffona.

1
1
2
2
18'

Jedna próba doprowadzenia do remisu podjęta przez podopiecznych Gennaro Gattuso. Piłka została przytomnie przepuszczona przed pole karne do ustawionego tam Fabiana Ruiza. Hiszpan miał sporo czasu, jednak nie przetestował swoim uderzeniem Gianluigiego Buffona.

1
1
4
1
13'

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Federico Chiesa.

Juventus na prowadzeniu. Nie potrzebował dużo czasu na skierowanie piłki do bramki przeciwnika i liczy na skuteczniejsze zarządzanie wynikiem niż w poprzednim meczu z Torino FC. Cristiano Ronaldo oderwał się od środkowych defensorów Napoli i spokojnie oddał techniczne uderzenie. Popisowo zachował się na prawym skrzydle Federico Chiesa, który poradził sobie dryblingiem z niezdarnymi Elseidem Hysajem oraz Lorenzo Insigne.

20
9
7
15
13
11'

Giorgio Chiellini zachował się po profesorsku w polu karnym Juventusu i rozprawił się z dośrodkowaniem Lorenzo Insigne. Weteran naprawił nie pierwszy w ostatnich tygodniach błąd Rodrigo Bentancura, któremu nie udało się zgrabne wyprowadzenie piłki.

3
1
2
8'

Odrobina spokoju na boisku po energicznym otwarciu spotkania z atakami sunącymi w obu stronach boiska. Można skorzystać z sytuacji i dokończyć prezentację drużyn. Juventus w klasycznych biało-czarnych pasiakach, natomiast Napoli w szarych strojach z barwnymi elementami.

4
1
1
1
3'

Po jednym niebezpiecznym ataku po obu stronach boiska, co może zapowiadać dynamiczną rywalizację przez całe spotkanie. Cristiano Ronaldo nie pokonał Alexa Mereta po dośrodkowaniu Danilo, a możliwości zdobycia prowadzenia dla Napoli nie wykorzystał Piotr Zieliński.

16:31

Drużyny Andrei Pirlo i Gennaro Gattuso stoczyły od początku sezonu dwa pojedynki. W meczu o Superpuchar Włoch w Reggio Emilia turyńczycy odnieśli zwycięstwo 2:0. W Neapolu w ligowym meczu wygrali 1:0 gospodarze. Przed nimi trzecie spotkanie.

16:31

SSC Napoli również nie rozegrało wielkiego spotkania, ale schodziło z boiska zdecydowanie bardziej zadowolone niż Juventus. Drużyna Gennaro Gattuso broniła karygodnie, ale piłkarze ofensywni posprzątali po defensorach i zapewnili zwycięstwo 4:3 z FC Crotone.

2
1
1
1
16:31

Drużyna Andrei Pirlo nie zaprezentowała się dobrze w poprzednim meczu. Juventus tylko zremisował 2:2 w derbach della Mole z Torino FC. Przy golach strzelonych przez Antonio Sanabrię nie popisał się Wojciech Szczęsny, którego interwencje pozostawiały bardzo dużo do życzenia.

1
1
16:31

Obie drużyny rywalizują o awans do Ligi Mistrzów. Przed meczem na Allianz Stadium mają identyczną liczbę 56 punktów. Przed czwartym Juventusem oraz piątym SSC Napoli znajdują się Inter Mediolan, AC Milan oraz Atalanta BC.

2
1
2
1
16:31

Po odpadnięciu obu drużyn z europejskich pucharów wyznaczenie nowego terminu zaległego meczu było łatwiejszym zadaniem. W środę Juventus powalczy z SSC Napoli w długo wyczekiwanym pojedynku. Będzie to preludium przed zaplanowanymi na wieczór spotkaniami Ligi Mistrzów.

1
1
1
1
1
20:04

21:30. Pora kończyć to wydarzenie. Zamiast starcia najlepszego zespołu po dwóch kolejkach z mistrzem Włoch były nietypowe sceny w Turynie. O tym, jaka będzie przyszłość meczu Juventusu z Napoli, będziemy informować w portalu WP SportoweFakty.