Serie A: rozrywkowy mecz Napoli. Piłkarze ofensywni musieli sprzątać po obrońcach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CIRO FUSCO / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli
PAP/EPA / CIRO FUSCO / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli

Mecz SSC Napoli z FC Crotone przypominał sparing. Obrońcy Azzurrich zachowywali się jak w cyrku, przez co konfrontacja zakończyła się wysokim wynikiem 4:3. Piotr Zieliński był w niej zmiennikiem.

SSC Napoli mierzyło się z beniaminkiem i głównym kandydatem do spadku. Nie ma we włoskiej elicie klubu, któremu łatwiej strzelić gola i którego łatwiej ograć na własnym stadionie. - Nie zamierzamy być workiem treningowym dla gospodarzy - zapowiadał przed meczem Serse Cosmi i przypominał, że konfrontacja klubów z południa Włoch jest jedną z najbardziej prestiżowych w kalendarzu FC Crotone.

Napoli przeważało i nie potrzebowało dużo czasu na zdobycie prowadzenia. Najważniejszym piłkarzem zespołu Gennaro Gattuso był Lorenzo Insigne, który pierwszego gola strzelił, a przy drugim asystował. Po dwóch akcjach reprezentanta Włoch zrobiło się 2:0 i późniejsze emocje były trudne do przewidzenia. To dlatego, że FC Crotone jest jednym z zaledwie dwóch zespołów w pięciu topowych ligach europejskich, które nie wygrały żadnego meczu, w którym miały stratę do przeciwnika.

Na boisku zrobiło się rozrywkowo i przynajmniej co kilka minut była kreowana stuprocentowa sytuacja podbramkowa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1 dla Napoli. Odpowiedzią na kontaktowe trafienie Simeona Nwankwo był gol Driesa Mertensa z rzutu wolnego. Reprezentant Belgii przymierzył bezpośrednio ze stałego fragmentu gry w drugim spotkaniu z rzędu.

Dzięki ambicji FC Crotone, a przede wszystkim Simeonowi Nwankwo pozostało interesująco na Stadio Diego Armando Maradona. Nigeryjczyk w 48. minucie ponownie strzelił gola kontaktowego. Trafił na 2:3 z bliska po zgraniu Juniora Messiasa oraz kolejnym błędzie Kostasa Manolasa. Przy golu na 3:3 w 59. minucie pomylił się dla odmiany Nikola Maksimović. W obronie Napoli dochodziło do kuriozalnych sytuacji, dzięki czemu beniaminek przeprowadził ładny pościg.

Napoli musiało poderwać się do ataku raz jeszcze, żeby zagwarantować sobie komplet punktów. Giovanni Di Lorenzo przymierzył na 4:3 w 73. minucie z kilkunastu metrów. Defensor dorzucił gola do wcześniejszej asysty i jak się okazało, rozstrzygnął pojedynek. Tym razem Napoli nie pozwoliło sobie na stratę zaliczki.

Piotr Zieliński wszedł na boisko w 73. minucie za Driesa Mertensa. Oddał jedno uderzenie niecelne zza pola karnego. Arkadiusz Reca był poza kadrą Crotone.

SSC Napoli - FC Crotone 4:3 (3:1) 1:0 - Loreno Insigne 19' 2:0 - Victor Osimhen 22' 2:1 - Simeon Nwankwo 25' 3:1 - Dries Mertens 34' 3:2 - Simeon Nwankwo 48' 3:3 - Junior Messias 59' 4:3 - Giovanni Di Lorenzo 72'

Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Kostas Manolas, Mario Rui - Fabian Ruiz, Tiemoue Bakayoko (62' Eljif Elmas) - Matteo Politano (61' Hirving Lozano), Dries Mertens (73' Piotr Zieliński), Lorenzo Insigne - Victor Osimhen (90' Andrea Petagna)

Crotone: Alex Cordaz - Koffi Djidji, Vladimir Golemic, Sebastiano Luperto (90' Luca Marrone) - Andrea Rispoli (46' Pedro Pereira), Junior Messias, Ahmed Benali, Salvatore Molina (90' Samuel Di Carmine), Adam Ounas (46' Milos Vulić) - Niccolo Zanellato (81' Luis Rojas), Simeon Nwankwo

Żółte kartki: Rispoli, Benali, Pereira, Rojas (Crotone)

20 Parma Calcio 1913 383112439:8320

Czytaj także: SSC Napoli rozpędza się. Piotr Zieliński sfaulowany w dobrym miejscu Czytaj także: AC Milan nie pękł w zażartej bitwie. Pech Bartłomieja Drągowskiego