(1:2)
Zakończony

Liverpool FC

komentarz

Nie było niespodzianki w Mediolanie w spotkaniu 1. kolejki Ligi Mistrzów. AC Milan wprawdzie otworzył wynik w meczu z Liverpoolem, ale ostatecznie przegrał 1:3.

90+4'

Milan stara się atakować głownie prawą stroną. Niewiele potrafi zdziałać.

90+2'
90+2'
90'

Pogramy jeszcze przez 6 minut.

89'

Gabbia uderzył głową z siedmiu metrów, piłka o metr minęła poprzeczkę.

87'

Rwana gra w końcówce potyczki. Trochę teatru, trochę udawania. Tutaj już wszystko jest jasne od kilku minut.

85'

Z dystansu uderzył Hernandez. Pomylił się o pół metra.

84'
84'
83'

Milan stara się coś zdziałać, ale od dość dawna nie przedostał się pod pole karne gości.

1
80'

Ostre zagranie Konate i kartka w dłoni sędziego.

1
78'

Liverpool nie zamierza oddawać gospodarzom piłki. A czas płynie dla Milanu coraz szybciej.

75'

Do dogrania z kornera doszedł Virgil van Dijk, strzał głową poszybował tuż ponad bramką.

73'

Abraham wpadł z piłką w pole karne, dogranie zostało przyblokowane. Gospodarze wywalczyli rzut rożny, ale niewiele potrafili zdziałać.

71'

Milan już nie wierzy w cud i możliwość odrobienia strat. Liverpool nie pozwala gospodarzom wyjść z własnej połowy.

68'
68'
67'

Gol! Strzelił Dominik Szoboszlai. Asystował mu Cody Gakpo. Już raczej po emocjach. Gakpo urwał się lewą stroną, zagrał na piąty metr, a Szoboszlai dołożył... kolano. Piłka przy słupku wpadła do bramki! 1:3!

1
1
1
1
1
66'

Bezradni gospodarze, dość oszczędni goście. Brakuje spięć pod bramkami.

63'

Milan bije głową w mur. Liverpool cofnął się i spokojnie czeka na to, co zrobi przeciwnik. A ten niewiele jest w stanie zdziałać.

60'

Paulo Fonseca ukarany za protesty. Włoskie numery, wszyscy je już znają.

60'

Bezczelna próba wymuszenia rzutu karnego przez Moratę. Sędzia nie dał się nabrać.

58'

Niewiele się dzieje pod bramkami. Liverpool więcej uwagi poświęca defensywie.

1
55'

Liverpool mecz ma pod kontrolą. Milan cały czas cierpliwie czeka na swój moment.

1
53'
51'
wchodzi Wchodzi
Lorenzo Torriani #96
schodzi Schodzi
50'

Mike Maignan do gry już nie wróci. Konieczna będzie zmiana.

49'

Bramkarz ucierpiał przy interwencji, a już wcześniej miał problemy ze zdrowiem.

48'

Gakpo do Joty, strzał z bliska obronił Maignan! To powinien być gol!

47'

Liverpool od początku 2. połowy przy piłce. Milan przyczajony, czeka na swój moment.

czas Druga połowa
komentarz

Liverpool szybko dał się zaskoczyć Milanowi, ale jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie.

1
1
1
45+4'

Mocny strzał Gakpo z ok. 16 metrów, Maignan kolejny raz na posterunku!

1
1
1
1
45+2'

Goście wszystko mają pod kontrolą. Liverpool problemy miał jedynie na początku potyczki.

2
2
45'

Pogramy jeszcze przez 5 minut.

2
1
1
1
1
45'

Gospodarze zamarzyli o rzucie karnym. Sędzia nakazał grać dalej.

2
2
43'

Liverpool stara się zwalniać grę. Milan wciąż nie jest w stanie przedostać się pod bramkę The Reds.

1
1
1
1
41'

Gol! Strzelił Virgil van Dijk. Asystował mu Kostas Tsimikas. Liverpool na prowadzeniu! Perfekcyjnie z kornera dogrywał Tsimika, a van Dijk z trzech metrów głową na 1:2!

4
4
3
2
2
40'

Szybkie wyjście The Reds. Zagranie do Salaha, płaski strzał końcami palców na korner sparował Maignan.

1
2
1
1
40'

Milan z dużym respektem do rywala. Po dobrym początku gospodarze nie są w stanie zagrozić gościom.

2
2
2
38'

Milanowi udało się opanować sytuację i oddalić grę od okolic własnego pola karnego.

1
1
2
1
1
35'

Trent Alexander-Arnold dogrywał kolejny raz z rzutu wolnego. Tym razem bez powodzenia. Piłka została wybita.

34'

Szuka drugiego gola Liverpool. Milan ustawiony coraz głębiej. Duże problemy ma włoski zespół.

1
1
1
31'

Druga kartka w meczu.

Youssouf Fofana #29
AC Milan
1
1
1
30'

Salah szczęście we wtorek nie ma. Strzał Gakpo odbił bramkarz, poprawiał Salah, ale po raz drugi w spotkaniu uderzył w poprzeczkę!

2
1
2
2
27'

Tymczasem akcja Liverpoolu. Jota powinien podawać do Gakpo, ale nie sam chciał wszystko zakończyć. W efekcie okazja przepadła.

2
1
26'

Po golu na 1:1 zmienił się obraz gry. Milan dłużej operuje piłką, ale wszystko dzieje się w okolicach środka pola.

1
23'

Gol! Strzelił Ibrahima Konate. Asystował mu Trent Alexander-Arnold. Mamy remis! Alexander-Arnold dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony, do piłki doszedł Konate i strzałem głową z czterech metrów trafił na 1:1!

22'

Calabria wściekły na sędziego. Twierdzi, że nie przewinił, ponieważ trafił w piłkę. A ostrość? Czy to ważne?

3
1
1
20'

Liverpool uzyskał dość wyraźną przewagę, ale gościom brakuje dokładności. Przed momentem zbyt niedokładnie wrzucał piłkę Tsimikas.

2
17'

Było blisko remisu! Zagranie do Salaha, ten wypracował sobie miejsce do uderzenia. Strzał prawą nogą wylądował na poprzeczce. Poprawka była niecelna.

1
2
1
15'

Kwadrans za nami. Niewiele wychodzi w ofensywie piłkarzom Liverpoolu. To wciąż jednak dopiero początek spotkania.

1
12'

Dośrodkowanie z lewej strony, ale Maignan poradził sobie z wrzutką. Zbyt wiele niedokładności było we wszystkim.

10'

Liverpool przy piłce, ale wszystko dzieje się daleko od bramki Milanu. Kibice gwizdami kwitują próby gości.

7'

W końcu gra została wznowiona. Jak zareagują goście, którzy szybko dali się zaskoczyć rywalom?

5'

Po golu gra nie została jeszcze wznowiona. Hernandez doznał urazu, problemy ma także Maignan.

3'

Gol! Strzelił Christian Pulisić. Asystował mu Alvaro Morata. Milan zadał cios! Pulisić wpadł z piłką w pole karne, wykorzystał zawahanie obrony gości i uderzył. Alisson nie był w stanie odbić piłki! 1:0!

3'

Szybka akcja Milany, zagranie Leao do Reijndersa, ale ten na spalonym.

1
2'

Milan stara się wysoko atakować gości, ale Liverpool dobrze wychodzi z opresji.