Autsajder postawił się Unionowi. Dziecinny błąd na wagę remisu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Jamie Leweling (z lewej) walczy o piłkę z Ranim Khedirą

Greuther Fuerth przerwało świetną passę Unionu Berlin. W 32. kolejce Bundesligi spadkowicz zremisował 1:1 z kandydatem do gry w europejskich pucharach.

Goście byli skazywani na porażkę, ale w pierwszej połowie zaskoczyli stołeczną drużynę. W 17. minucie gry Tobias Raschl zagroził bramce Unionu Berlin, po mocnym uderzeniu pomocnika piłka odbiła się od poprzeczki.

Greuther Fuerth miało jednobramkową przewagę po pierwszej odsłonie. Na listę strzelców wpisał się Branimir Hrgota. Piłka wylądowała pod nogami szwedzkiego napastnika, a ten z kilkunastu metrów fantastycznie huknął w samo okienko.

Berlińczycy zdołali wydrzeć punkt 72. minucie spotkania, przyjezdni praktycznie sprezentowali gola rywalom. Nick Viergever otrzymał podanie od golkipera i popełnił niebywały błąd przy próbie wyprowadzenia piki. Holender zanotował stratę pod własną bramką. Sven Michel dopełnił formalności, pakując piłkę do siatki.

Po czterech kolejnych zwycięstwach Union Berlin tylko zremisował 1:1 z Greuther Fuerth. Podopieczni Ursa Fischera niespodziewanie zgubili punkty i aktualnie plasują się na szóstym miejscu w tabeli Bundesligi. Ekipa ze Sportpark Ronhof wcześniej straciła matematyczne szanse na utrzymanie w elicie.

1.FC Union Berlin - SpVgg Greuther Fuerth 1:1 (0:1) 0:1 - Branimir Hrgota 33' 1:1 - Sven Michel 72'