Szybka wymiana ciosów w Bilbao

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Luis Tejido / Na zdjęciu: Asier Villalibre
PAP/EPA / Luis Tejido / Na zdjęciu: Asier Villalibre

W La Lidze zakończyła się 23. kolejka. W ostatnim meczu w Bilbao padły trzy gole. Rewelacyjnie radzący sobie w Pucharze Króla Athletic także w lidze prezentuje się coraz lepiej. W poniedziałek pokonał 2:1 beniaminka Espanyol Barcelona.

Zawodnicy Athletiku Bilbao w La Lidze plasują się coraz wyżej. W poniedziałek, na koniec 23. kolejki, zespól z Kraju Basków pokonał beniaminka Espanyol.

Wszystko co najważniejsze w meczu wydarzyło się w niespełna kwadrans. Na gola zawodników z Barcelony w 3. minucie błyskawicznie odpowiedzieli gospodarze, którzy w 16. minucie zadali cios na wagę wygranej.

To dobry okres drużyny z Bilbao, która nie dość, że w La Lidze wskoczyła na 8. miejsce, to w Pucharze Króla zameldowała się w półfinale, eliminując Barcelonę i Real Madryt.

Espanyol ostatnio nie wygrywa, w tabeli spada na coraz niższe pozycje, ale jego przewaga nad strefą spadkową wciąż wydaje się bezpieczna.

Athletic Bilbao - Espanyol Barcelona 2:1 (2:1) 0:1 - Vilhena 3' 1:1 - Sancet 5' 2:1 - Martinez 16'