Lewandowski deklasuje konkurencję! Tak wygląda klasyfikacja strzelców

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Thomas Mueller i Robert Lewandowski
PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Thomas Mueller i Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie ma sobie równych w lidze niemieckiej. Napastnik przyczynił się do zwycięstwa Bayernu Monachium z RB Lipsk (3:2) i jednocześnie powiększył przewagę nad rywalami.

Goście postawili twarde warunki mistrzom Niemiec. W 12. minucie Thomas Mueller rozpoczął strzelanie na Allianz Arena, ale RB Lipsk szybko odpowiedział trafieniem Andre Silvy.

Bayern Monachium ponownie objął prowadzenie przez zejściem do szatni. Kingsley Coman dobrze zacentrował w pole karne, Robert Lewandowski najwyżej wyskoczył do piłki i mocnym strzałem pokonał Petera Gulacsiego.

Początek drugiej odsłony należał do "Byków". W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Christopher Nkunku. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo. Pięć minut po tej sytuacji Josko Gvardiol skierował piłkę do własnej bramki i w ten sposób ustalił wynik. Ostatecznie monachijczycy zwyciężyli 3:2.

W tym sezonie Bundesligi Lewandowski uzbierał już 24 trafienia i jest liderem klasyfikacji strzelców. Polak w sobotę powiększył przewagę nad Patrikiem Schickiem (18 goli). Na najniższym stopniu podium znajduje się Erling Haaland, który zdobył dotychczas 16 bramek.

Dla Lewandowskiego był to 599. gol w seniorskiej karierze. Kadrowicz już za tydzień będzie mógł złamać kolejną barierę.