Hertha bez przełamania. Strata punktów z beniaminkiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu od lewej: piłkarze Hertha BSC
PAP/EPA / Na zdjęciu od lewej: piłkarze Hertha BSC

Kibice Herthy muszą jeszcze poczekać na zwycięstwo Bundeslidze. W 21. kolejce berlińczycy podzielili się punktami z VfL Bochum (1:1).

Podopieczni Tayfuna Korkuta byli bliscy szczęścia już w trzeciej minucie gry. Vladimir Darida huknął zza pola karnego i bramkarz VfL Bochum pewnie chwycił piłkę.

20 minut później gospodarze dopięli swego. Stevan Jovetić dobrze wykonał stały fragment gry, Ishak Belfodil najwyżej wyskoczył do piłki i skierował ją do siatki. Tym razem Manuel Riemann nawet nie ruszył się z miejsca.

Przyjezdni zdołali odpowiedzieć chwilę po zmianie stron. Alexander Schwolow interweniował po uderzeniu Juergena Locadii, ale piłka spadł pod nogi Sebastiana Poltera. Doświadczony napastnik nie zwykł marnować takich sytuacji i wpisał się na listę strzelców.

Hertha oddała drugi celny strzał w 66. minucie. Jovetić wziął sprawy w swoje ręce i przymierzył z dystansu. Piłka odbiła się od Maxima Leitscha, a następnie wylądowała w rękawicach golkipera.

Wynik już się nie zmienił. Stołeczny zespół czeka na zwycięstwo w rozgrywkach ligowych od 18 grudnia ubiegłego roku. Warto odnotować, że rezerwowym bramkarzem berlińczyków był Marcel Lotka.

Po piątkowym remisie Hertha plasuje się na 12. pozycji w tabeli Bundesligi i traci dwa oczka do VfL Bochum. Beniaminek zajmuje 11. miejsce.

Hertha Berlin - VfL Bochum 1:1 (1:0) 1:0 - Ishak Belfodil 23' 1:1 - Sebastian Polter 48'