Nieudane eksperymenty Sampdorii. Bartosz Bereszyński zmienił pozycję

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: mecz UC Sampdoria - Cagliari Calcio
PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: mecz UC Sampdoria - Cagliari Calcio

Cagliari Calcio wygrało w pierwszym meczu rundy rewanżowej Serie A. Zespół Waltera Mazzariego pokonał 2:1 UC Sampdorię, choć jako pierwszy stracił gola. Bartosz Bereszyński rozpoczął mecz jako skrzydłowy.

Sampdoria zdobyła prowadzenie w 18. minucie. Konsekwencją stałego fragmentu gry było pozostanie obrońców Blucerchiatich w polu karnym Cagliari, a jeden z nich Maya Yoshida zachował się przytomnie. Japończyk zgrał piłkę klatką piersiową do Manolo Gabbiadiniego, a ten bez zastanowienia huknął z powietrza do bramki. Gabbiadini zdobył szóstego gola w sezonie i dogonił dotąd najskuteczniejszego w zespole Antonio Candrevę.

Candreva grał na lewym skrzydle Sampdorii, a na prawym Bartosz Bereszyński. Trener Roberto D'Aversa musiał kombinować z zestawieniem jedenastki i byłego napastnika czekała przeprowadzka z obrony do drugiej linii. W Cagliari brakowało Sebastiana Walukiewicza, który nie gra od września.

W drugiej połowie lepiej zagrało Cagliari i odwróciło wynik na 2:1. W 55. minucie Alessandro Deiola strzelił gola na 1:1 po szybkim ataku. Rozsypała się obrona Sampdorii, nie pomógł w bramce Emil Audero. W 71. minucie ekipa z Sardynii znalazła się na prowadzeniu dzięki uderzeniu Leonardo Pavolettiego. Napastnik był kompletnie niepilnowany w środku pola karnego przeciwnika i skorzystał z prezentu.

W doliczonym czasie Antonio Candreva z Sampdorii zobaczył czerwoną kartkę za faul blisko ławek rezerwowych. Na dodatek spowodował małą awanturę, nad którą musiał zapanować sędzia Giacomo Camplone.

UC Sampdoria - Cagliari Calcio 1:2 (1:0) 1:0 - Manolo Gabbiadini 18' 1:1 - Alessandro Deiola 55' 1:2 - Leonardo Pavoletti 71'

Sampdoria: Emil Audero - Alex Ferrari (72' Riccardo Ciervo), Maya Yoshida (51' Radu Dragusin), Julien Chabot, Nicola Murru - Bartosz Bereszyński, Albin Ekdal (81' Gerard Yepes), Morten Thorsby, Antonio Candreva - Francesco Caputo (81' Ernesto Torregrossa), Manolo Gabbiadini (72' Fabio Quagliarella)

Cagliari: Alessio Cragno - Matteo Lovato, Giorgio Altare, Andrea Carboni - Raoul Bellanova, Alessandro Deiola (75' Paolo Farago), Razvan Marin, Alberto Grassi, Charalampos Lykogiannis - Leonardo Pavoletti (81' Gaston Pereiro), Joao Pedro

Żółte kartki: Ekdal (Sampdoria) oraz Lovato, Pedro, Carboni (Cagliari)

Czerwona kartka: Antonio Candreva (Sampdoria) /90' - za faul/

Sędzia: Giacomo Camplone

***

Nie doszło w czwartek do meczu Bologni FC z Interem Mediolan. Zgodnie z zapowiedziami, Rossoblu nie byli w stanie wyjść na boisko. Z powodu zakażeń koronawirusem przebywają na kwarantannie zarządzonej przez lokalny urząd zdrowia.